Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

TUBIS TRIO

So Us

So Us

Wykonanie

Nagranie

Gdyby urządzić konkurs na najbardziej melodyjne tematy jazzowe, pianista Maciej Tubis wygrałby w cuglach. Każda płyta Tubis Trio aż roi się od kompozycji, do których można sobie podśpiewywać pod nosem. A że rytmika jest tu na najwyższym poziomie, to i "nóżka sama chodzi".

Sława zespołu przyszła do Polski z Luksemburga. Nagrał tam na żywo debiutancką płytę, via Londyn, gdzie zauważył ją poważany krytyk Stuart Nicholson i umieścił w zestawieniu najlepszych jazzowych albumów 2008 r. Później zespół występował sporadycznie, ale za każdym razem prezentował potencjał, który plasował go wśród najciekawszych młodych polskich grup. Świetny album "The Truth" wydała w 2017 r. wytwórnia Challenge.

"So Us" to trzecia studyjna płyta Tubis Trio w ciągu trzech lat intensywnej aktywności. Zagadką pozostaje, jak zespołowi udaje się przenieść koncertową energię do studia, bo osiem nowych kompozycji Macieja Tubisa wprawi do dobry nastrój każdego słuchacza, nawet tego, który po jazzowe płyty sięga od święta.

Warto sobie takie jazzowe święto zrobić już dziś. Gwarantuję, że długo nie wyjmiecie płyty z odtwarzacza. Maciej Tubis, kontrabasista Paweł Puszczało i perkusista Przemek Pacan wiedzą, jak zachęcić do wspólnej podróży przez synkopowane rytmy i wpadające w ucho melodie niosące pozytywne wibracje.

Marek Dusza
Provogue/Mystic

INNE PŁYTY AUTORA
The Truth
Jazz
The Truth

Płytę "The Truth" tria Macieja Tubisa, długo oczekiwaną przez fanów, wydała holenderska wytwórnia Challenge Records International. To dopiero druga płyta tria, które zaczęło działalność koncertową w 2004 r. Pięć lat później ukazał się ich debiutancki album "Live in Luxembourg", który brytyjski magazyn "Jazzwise" uznał za jeden z najlepszych w 2009 r. pisząc, że Tubis Trio ma wyrazisty, indywidualny styl pochodzący z Europy, a nie z Ameryki.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu