MARCIN & BARTŁOMIEJ OLEŚ

Alone Together

Alone Together

Wykonanie

Nagranie

Kontrabasista Marcin Oleś i perkusista Bartłomiej Oleś tworzą niezwykle kreatywną sekcję rytmiczną. Choć są często zapraszani do współpracy przez utytułowanych liderów, to nie czekają z założonymi rękami i sami w roli liderów występują, programując przeróżne, ciekawe przedsięwzięcia. Mają one jedną cechę wspólną – odkrywanie nowej muzyki, która satysfakcjonuje ich samych i zaintryguje, a nawet zaskoczy słuchaczy.

Tym razem to zaskoczenie wzięło górę nad wrażeniami ze słuchania najnowszego albumu "Alone Together". Chociaż dwupłytowy zestaw sygnują jako Marcin & Bartłomiej Oleś Duo, to w albumie znajdziemy dwa kartoniki z płytami, na których grają… solo. Marcin Oleś na jednej, a Bartłomiej Oleś na drugiej płycie. Dają tym samym słuchaczowi szansę na spotkanie z każdym z nich osobna, by mógł docenić, ile każdy z nich wnosi do muzyki, kiedy grają razem – jak sugeruje wydawca.

Album "Alone Together" ukazał się z okazji 20-lecia ich pracy artystycznej. Swoje 23 minuty improwizacji "The Drum Tower" Bartłomiej podzielił na pięć fascynujących różnorodną rytmiką części. "Lapidaria" Marcina to sześć impresji na kontrabas solo, w których odkrywa możliwości instrumentu i jego brzmienia. Teraz spodziewam się ich albumu z pianistą Piotrem Orzechowskim, poświęconego muzyce Joe Zawinula. Takie koncerty już się odbyły.

Marek Dusza
Audio Cave

INNE PŁYTY AUTORA
Spirit of Nadir
Jazz
Spirit of Nadir

Nasz słynny duet kontrabasisty i perkusisty to nie tylko perfekcyjna sekcja rytmiczna, która akompaniowała już wielu znakomitym solistom, ale, jak się okazuje, potrafi ona też wypełnić nietuzinkowymi pomysłami cały kompakt. Oczywiście rolę instrumentu melodycznego w przedstawionych tu nagraniach pełni kontrabas, ale bębny biorą równie żywy udział w cieniowaniu melodii.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu