PIOTR LEMAŃCZYK TRIO In Simplicity

In Simplicity
Wykonanie
Nagranie

Premiera albumu "In Simplicity" kontrabasisty Piotra Lemańczyka miała się odbyć podczas wiosennej edycji festiwalu Jazz Jantar w gdańskim Klubie Żak, gdzie miał zaprezentować nowe trio z pianistą Dominikiem Wanią i perkusistą Michałem Miśkiewiczem. Ukazał się właśnie ich album z kompozycjami lidera.

Nagrań dokonano w znanym z jakości, doskonale wyposażonym gdańskim Custom 34 Studio. Każdy z instrumentów brzmi niezwykle naturalnie, a kontrabas Piotra Lemańczyka nawet bardzo dosadnie, co zachwyci audiofilów. - Zależało mi, by w przedsięwzięciu wzięli udział muzycy umiejący odczytać moje intencje - mówi lider. - Czuję się świetnie, kiedy razem gramy.

To muzyka niosąca ogromny ładunek duchowy, pełna szerokich planów dźwiękowych, zaskakujących zwrotów, osobista i inspirująca. Utwór "Kartuzy 2020" Lemańczyk zadedykował miastu, z którym jest emocjonalnie związany. "For M.S." zadedykował saksofoniście Maciejowi Sikale, z którym grał 11 lat i wiele mu zawdzięcza. Nastrojowy "Forest Morning" jednoznacznie kojarzy się z urzekającym pięknem natury o poranku.

Kontrabasista znalazł w Miśkiewiczu i Wani jazzmanów nie tylko doświadczonych i kreatywnych, ale i wrażliwych - jak on - na niuanse, potrafiących jednoznacznie wyrazić uczucia, przykuć uwagę słuchacza i zachęcić do głębokich przemyśleń. "In Simplicity" to ekscytujący album.

Marek Dusza
Solition

 

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta czerwiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu