RITUAL ART ORCHESTRA

Atmosphere

Atmosphere

Wykonanie

Nagranie

Historia R-A-O sięga 2013 r., gdy zespół rozpoczął działalność jako duet. Aktualny skład tej międzynarodowej formacji to trio, w którym na 9-strunowych skrzypcach z szerokim zakresem rejestrów gra Steve Kindler, na gitarach, strunowych instrumentach etnicznych oraz syntezatorze udziela się Bogusław Raatz, a rytmy na perkusjonaliach kreśli Daniel Mackiewicz.

Kindler współpracował z Johnem McLaughlinem, Janem Hammerem, Yoyomą, Zakirem Husainem i Józefem Skrzekiem. Raatz dzielił studio i scenę z amerykańskim perkusistą Grantem C. Westonem i wieloma polskimi muzykami. Daniel Mackiewicz jest od lat związany z progresywną sceną bydgoską.

Niniejszy album jest drugim w dorobku grupy i ze względu na tragiczną śmierć wokalisty/flecisty Michaela Ogorodowa powstawał dość długo. Na płycie zamieszczono dziewięć kompozycji Kindlera i Raatza. Cały repertuar został utrzymany w transowej aurze przypominającej dawne nagrania Mahavishnu Orchestra w wolnych rytmach.

Zespół R-A-O proponuje podróż muzyczną po ciepłych krainach Arabii, Indii, Dalekiego Wschodu, Afryki, Bałkanów oraz miejscach pobytu Żydów Sefardyjskich. Żadnego z folklorów nie cytuje jednak w sposób dosłowny, a poddaje wymieszaniu i ambientowej stylizacji.

Cezary Gumiński
RG

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio wrzesień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu