We’re New Again

We’re New Again

Wykonanie

Nagranie

W 2010 r. ukazał się ostatni album Gila Scotta-Herona "I’m New Here". Dziesięć lat temu ten poeta jazzu, soulu i funku, uważany za jednego z wpływowych prekursorów rapu, wydawał się już zapomnianym artystą. Ponownie odkrył go producent i szef wytwórni XL Recordings Richard Russell i zaprosił na nagrania w Nowym Jorku.

Po latach Russell trafił na artystę, który swoimi nowatorskimi działaniami w sferze muzyki improwizowanej mógłby zinterpretować dzieło Scotta-Herona w nowym stylu, i powierzył mu reinterpretację tamtego albumu.

Makaya McCraven, tak jak legendarny poeta, urodził się w Chicago i na tamtej scenie zyskał opinię najważniejszego jazzmana nowego pokolenia. Dowiódł tego na festiwalu Jazztopad 2019 we Wrocławiu. Album "We`re New Again, a Reimaging by Makaya McCraven" jest nasycony gęstym beatem perkusji McCravena i basisty Juniusa Paula.

Perkusista zaprosił też muzyków, z którymi nagrywa własne płyty m.in.: gitarzystę Jeffa Parkera. Na harfie otwierającej temat "I’m New Here" zagrał Brandee Younger, na wibrafonie Joel Ross.

Makaya McCraven gra na różnych instrumentach, przygotował też sample fortepianu Gila Scotta-Herona. Na płycie słyszymy pełne partie melodeklamacji legendarnego poety. "We’re New Again" to niezwykły album, łączący różne epoki, ważny w warstwie tekstowej, wciągający intrygującym brzmieniem.

Marek Dusza
XL Recordings/Sonic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu