Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

BAŁDYCH / COURTOIS / TELDERMAN

Clouds

Clouds

Wykonanie

Nagranie

Osiem lat temu skrzypek Adam Bałdych trafił do rodziny jazzmanów nagrywających dla niemieckiej wytwórni ACT Music. Jej szef Siggi Loch usłyszał go na festiwalu Jazzfest Berlin 2011 i zaproponował mu nagranie.

Płyta "Imaginary Day" nagrana z grupą Bałdycha Baltic Gang zyskała entuzjastyczne recenzje na świecie, podkreślano jego błyskotliwą technikę gry. Nas zachwyca także duch muzyki polskiego wirtuoza mającego dar łatwego nawiązywania muzycznego dialogu z artystami innych stylów i z różnych krajów.

Po duecie z pianistą Yaronem Hermanem, współpracy z norweskim triem Helge Liena, dwóch płytach ze String Trio pianisty IIro Rantali, Bałdych nagrał znakomity album "Sacrum Profanum" z polskimi muzykami.

Teraz słyszymy go na nowej płycie z francuskim wiolonczelistą Vincentem Courtoisem oraz holenderskim pianistą Rogierem Teldermanem. Album "Clouds" nagrano w słynnym studiu La Buissone w Prowansji. "Europa jest różnorodna, każdy kraj jest inny, ale muzyka jest językiem, który może nas połączyć.

"Wnieśliśmy różne kolory, mamy różne osobowości" - mówi Adam Bałdych. Łączy ich również wielka wrażliwość na barwę i niuanse brzmienia, co przyniosło nam muzykę poruszającą najczulsze pokłady wrażliwości. 11 chwytliwych kompozycji stanowi punkt wyjścia do pasjonujących improwizacji. "Clouds" to piękny i zaskakujący album, jak chmury na letnim niebie.

Marek Dusza
ACT Music/GiGi

GATUNKI MUZYKI