DIEGO PINERA

Odd Wisdom

Odd Wisdom

Wykonanie

Nagranie

Kiedy Diego Pinera miał cztery lata, zaczął uczył się grać na perkusji w rodzimym Urugwaju. Później pogłębiał wiedzę na uczelniach w Hawanie, Lipsku i w słynnej kuźni talentów, bostońskiej Berklee School of Music.

Od 2003 r. mieszka w Berlinie. W 2017 r. otrzymał prestiżową niemiecką nagrodę Echo Jazz za album "My Picture". Po płycie "Despertando" wydanej w 2017 r. przez ACT Music kontynuuje współpracę z tą wytwórnią.

W gronie utytułowanych amerykańskich muzyków nagrał najciekawszy swój album o intrygującym tytule "Odd Wisdom" (Dziwna mądrość). Do studia w New Jersey zaprosił: saksofonistę Donny McCaslina, gitarzystę Bena Mondera i kontrabasistę Scotta Colleya.

Ekspresyjny styl i wyraziste brzmienie saksofonu tenorowego McCaslina zdominowało "Odd Wisdom", ale wnikliwy słuchacz zwróci uwagę na oryginalne podejście Diego Pinery do warstwy rytmicznej, która nie narzuca się, jest lekka, swobodna, ale i gęsta jak wełna na owcach pasących się na urugwajskiej pampie.

-"Odd Wisdom" łączy wszystkie dźwięki i rytmy, nad którymi pracowałem przez ostatnią dekadę - podkreśla perkusista. W utworze "Robotic Night" wykorzystał elektroniczną perkusję, a w "Space" melodeklamuje sentencję: "Zrozumiałem, patrząc w górę, poza wszystko, w słońce". Swej ciekawej i złożonej muzyce Pinera nadał magiczną płynność.

Marek Dusza
ACT Music/GiGi

INNE PŁYTY AUTORA
Despertando
Jazz
Despertando

Perkusista jazzowy Dieog Pinera pochodzi z Urugwaju. Doświadczony po nagraniu pięciu płyt autorskich postanowił w najnowszym projekcie nawiązać bezpośrednio do swych korzeni. Skompletował kwintet, którego członkowie pochodzą z różnych stron, a ich działania okazały się bardzo spójne stylistycznie.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu