NILS LANDGREN & FRIENDS

Christmas with My Friends VIII

Christmas with My Friends VIII

Wykonanie

Nagranie

Stało się już wieloletnią tradycją, że znakomity szwedzki puzonista Landgren przygotowuje specjalny album na Boże Narodzenie. Mamy u nas oczywiście bardzo silną tradycję własnego kolędowania, ale w ostatnich dekadach piosenki świąteczne, szczególnie anglosaskiego pochodzenia, stały się również popularne w naszej szerokości geograficznej.

Niemal w każdym kraju europejskim powstał okolicznościowy repertuar, niekiedy sprzed wieków. Nils Landgren podszedł do zadania, jak zwykle, z niezwykłą starannością zarówno w doborze artystów, jak i repertuaru. 

Bardzo trafnie określił ten zbiór jako pomarańczowy, bo właśnie z takim kolorem jedzonych wtedy owoców kojarzą mu się jedyne w swoim rodzaju święta. Również do innych barw nawiązują kolejne utwory: "Blue Christmas" – do niebieskiego, "O Tannenbaum" – do zielonego, "In Dulce Jubilo" – do złotego.

Mamy tu pełną stylistyczną rozmaitość: utwory wykonywane w nowoczesnej lub tradycyjnej formule jazzowej, utrzymane w nastroju klasycznym czy też ludowym. Nils Landgren pełni rolę mistrza ceremonii, a partie zarówno jego instrumentu, jak i wokalizy zostają zawsze usytuowane we właściwym miejscu.

W harmonijnie rozwijanym repertuarze brakuje słabszych momentów, bo jak zwykle udało się niezmordowanemu liderowi przedsięwzięcia zebrać stawkę doskonałych wykonawców.

Cezary Gumiński
ACT/GiGi Distribution

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2023

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2023

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu