CAUTIOUS CLAY

Karpeh

Karpeh

Wykonanie

Nagranie

Amerykański wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista i producent Joshua Karpeh przyjął pseudonim Cautious Clay i od 2017 r. zdobywa popularność wśród miłośników alternatywnego nurtu R&B, hip-hopu i indie rocka.

Clay pisał piosenki dla topowych artystów, jak Taylor Swift i John Legend, lecz dopiero możliwość nagrania debiutanckiego albumu dla Blue Note Records ukazała jego szerokie muzyczne horyzonty, przede wszystkim fascynację jazzem.

Trudno sobie wyobrazić tytaniczną pracę, jaką Cautious Clay wykonał przygotowując album zatytułowany własnym nazwiskiem. To miks przeróżnych brzmień hip-hopu, r’n’b, funky, rocka i chwytliwych melodii, które mogłyby stać się przebojami pop. Sam nie tylko śpiewa, zagrał na saksofonach, flecie, klarnecie basowym, gitarach, basówce i na syntezatorach.

W tę gęstą teksturę wplótł zręcznie solówki uznanych jazzmanów, które zagrali: gitarzysta Julian Lage, trębacz Ambrose Akinmusire, saksofonista Immanuel Wilkins, wibrafonista Joel Ross, na elektronicznych klawiaturach Julius Rodriguez, zaśpiewała Arooj Aftab z Pakistanu.

Dzięki nieskrępowanej wyobraźni, odwadze i talentowi producenta Karpeh posklejał tę muzykę w fascynujący melanż współczesnych dźwięków, których słucham z przyjemnością od kilku miesięcy. To jeden z najciekawszych albumów ubiegłego roku.

Marek Dusza
Blue Note/Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu