THE MESSTHETICS AND JAMES BRANDON LEWIS

The Messthetics and James Brandon Lewis

The Messthetics and James Brandon Lewis

Wykonanie

Nagranie

Album saksofonisty Jamesa Brandona Lewisa z triem The Messthetics zadziwi wielu fanów tego bezkompromisowego artysty. Dobrze znamy go z wielu koncertów w Polsce, m.in. na Warsaw Summer Jazz Days, jak i w klubie Pardon, To Tu.

W marcu 2024 r. wystąpił tam z kwintetem trębacza Dave’a Douglasa promując nowy album "Gifts". Jak się okazuje, awangardowy w swych pomysłach James Brandon Lewis potrafi grać w różnych stylach i na każdym projekcie odbija indywidualne piętno.

Trio The Messthetics to punk-rockowa formacja utworzona przez basistę i perkusistę słynnej amerykańskiej hardcorowej grupy Fugazi: Joe Lally’ego i Brendana Canty oraz gitarzystę Anthony’ego Piroga.

Saksofonista czuje się w tym gronie jak ryba w wodzie. Muzycy utworzyli punk-jazzowy kwartet improwizujący we free-jazzowym stylu zadziwiający swobodą i łatwością przekraczania granic stylów. Najciekawsze są momenty, kiedy zespół rozpędza się w improwizacjach i wybucha wulkanem ekspresji.

Jazgotliwe riffy gitarzysty konkurują z rozedrganymi frazami saksofonisty, a energii dodaje pracująca z dokładnością zegarka sekcja rytmiczna. Nie brakuje tu melodii, choć te brzmią, jakby były wykrzyczane przez Mike’a Pattona. Wytchnienie daje oryginalna ballada "Three Sisters". Ciekawostka dla poszukujących nowinek słuchaczy.

Marek Dusza
BLUE NOTE/UNIVERSAL

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu