JULIA LEZHNEVA Graun: Opera Arias

Graun: Opera Arias
Wykonanie
Nagranie

Urodzona na dalekim Sachalinie rosyjska śpiewaczka Julija Leżniewa (ur. 1989) ukończyła Moskiewskie Konserwatorium i Cardiff Academy of Voice, gdzie uczestniczyła w kursach mistrzowskich operowych sław: Kiri Te Kanawy i Ileany Cotrubas, a także u Thomasa Quasthoffa. W 2009 r. została najmłodszą w historii zwyciężczynią Mirjam Helin International Singing Competition.

Artystka występuje na najważniejszych scenach świata, także w Polsce: w repertuarze Rossiniego, w operze Vivaldiego "Ottone in villa". Na swym ósmym albumie i trzecim solowym dla wytwórni Decca (po "Handel" i "Alleluia") interpretuje arie z oper Carla Heinricha Grauna, wybitnego XVIII-wiecznego kompozytora niemieckiego, dziś odkrywanego na nowo.

Fascynacja Leżniewej twórczością Grauna zaczęła się od wykonania utworu "Mi paventi" z nieznanej wcześniej opery "Britannico". Tak jak wiele dzieł niemieckiego kompozytora, i to czekało na odkrycie. Zaczęła szukać kolejnych jego utworów i tak zebrała tuzin arii, które można uznać za najlepsze w twórczości Grauna.

Julija Leżniewa śpiewa je po mistrzowsku, a jej sopran wydaje się stworzony do popisów, jakie rozbrzmiewały na dworze księcia Fryderyka w Berlinie. Towarzyszy jej orkiestra Concerto Koln pod dyrekcją Michaiła Antonienki.

Marek Dusza
DECCA/UNIVERSAL

INNE PŁYTY AUTORA
Alleluia / Il Giardino Armonico / Giovanni Antonini
Klasyczna
Alleluia / Il Giardino Armonico / Giovanni Antonini

Julia Leżniewa śpiewa pięknie, bez wysiłku, krocząc od dźwięku do dźwięku z niesamowitą precyzją. Jest jednak coś, co mi przeszkadza, aby uznać jej śpiew za doskonały. To brak emocji.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation luty 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta luty 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio luty 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu