Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Chopin Evocations

DANIIL TRIFONOV
Chopin Evocations

Klasyka

Zdobywca pierwszych nagród w konkursach pianistycznych w Moskwie i Tel Aviwie (2011) oraz III miejsca w Konkursie Chopinowskim (2010) dała rosyjskiemu pianiście Daniiłowi Trifonowowi dobry start na światowych scenach i kontrakt ze słynną wytwórnią Deutsche Grammophon. - On ma wszystko i więcej.

Niezwykła jest jego sprawność techniczna. Chodzi także o jakość uderzenia, ma miękkość i łagodność połączoną z demonicznością. Nigdy nie zdarzyło mi się słyszeć czegoś podobnego - mówiła o nim Martha Argerich już w 2011 r. W Warszawie ujął krytyków i publiczność subtelnym i ekspresyjnym zarazem wykonaniem Mazurków Chopina. Otrzymał już dwie nominacje do nagrody Grammy, niemiecką ECHO Award i tytuł Artysty Roku magazynu "Gramophone".

"Chopin Evocations" jest dziesiątym albumem w jego dyskografii i zawiera kompozycje Chopina oraz utwory kompozytorów zainspirowanych pianistyką polskiego geniusza. Warto zwrócić uwagę na nowe orkiestracje dwóch koncertów fortepianowych Chopina, przygotowanych dla Daniłowa przez dyrygenta Michaiła Pletniewa, który poprowadził Mahler Chamber Orchestra.

Zachwyca brawurowe wykonanie koncertów, a interesującą ciekawostką są utwory Griega, Mompou, Schumanna, Czajkowskiego i Barbera na fortepiano solo. Dynamika interpretacji zachęca do uważnego słuchania albumu.

Marek Dusza
DEUTSCHE GRAMMOPHON/UNIVERSAL

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio