New Year's Concert 2018

RICCARDO MUTI & WIENER PHILHARMONIKER
New Year's Concert 2018

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

To najszybciej wydawany album świata, przynajmniej na masowym rynku. Nagranie 1 stycznia, premiera 5 stycznia. Chodzi oczywiście o Koncert Noworoczny transmitowany ze Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego do 90 krajów. Oglądało go ponad 50 mln telewidzów na całym globie.

Po raz piąty i ostatni, jak zapowiedział, orkiestrę Wiedeńskich Filharmoników poprowadził włoski dyrygent Ricardo Muti. Do niego należał wybór różnorodnego repertuaru, co nie jest wcale proste, bo muszą się w nim znaleźć przeboje wiedeńskich kompozytorów, w szczególności rodziny Straussów, a więc słynne walce.

W tym roku koncert rozpoczął zamaszysty "Der Zigeunerbaron Einzugsmarsch", a więc marsz z operetki "Baron Cygański" Johanna Straussa II. Następnie wysłuchaliśmy walca "Wiener Fresken" Józefa Straussa. Wreszcie Ricardo Muti zamaszystymi ruchami batuty poprowadził orkiestrę w dwóch polkach Johanna Straussa II: "Brautschau" i jeszcze szybszej "Leichtes Blut". Były też niespodziewane w tym koncercie utwory, jak uwertura do operetki "Boccaccio" Franza von Suppégo i "Stephanie-Gavotte" Alphonsa Czibulki.

Na finał nie mogło zabraknąć walca "Nad pięknym modrym Dunajem" i Marsza Radeckiego. Album "New Year`s Concert 2018" przypomni leniwy, noworoczny poranek przy najelegantszej muzyce, jaką wykonała najlepsza orkiestra.

Cecylia Hofman SONY CLASSICALS

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj