PIOTR ANDERSZEWSKI Mozart Piano Concertos 25 & 27

Mozart Piano Concertos 25 & 27
Wykonanie
Nagranie

Po wydanych dwanaście lat temu Koncertach fortepianowych 17 i 20 Mozarta, po albumie "Fantaisies" z utworami Mozarta i Schumanna, nasz wybitny pianista Piotr Anderszewski interpretuje dwa kolejne koncerty Wolfganga Amadeusza.

Trwająca już ponad ćwierć wieku międzynarodowa kariera pianisty zaczęła się od brawurowego wykonania 33 Wariacji C-dur na temat walca Diabellego Beethovena na Konkursie Pianistycznym w Leeds w 1990 r. Dziewiętnasty album w swej dyskografii nagrał z Chamber Orchestra of Europe w sali koncertowej Festspielhaus w Baden Baden.

- Mozarta wolę dyrygować, siedząc przy fortepianie - zwierza się artysta. - Jego koncerty są jak dzieła kameralne. Fortepian dialoguje z orkiestrą, to nieustanna interakcja. Dwa prezentowane na płycie koncerty różnią się od siebie. Koncert nr 25 jest potężny, złożony i wyrafinowany, a Koncert nr 27 zawiera w sobie nieopisany smutek.

Zadziwia mnie, jak głęboka jest to muzyka. Piotr Anderszewski, z charakterystyczną dla jego stylu wrażliwością, oddaje lekkość formy, by się skupić na cyzelowaniu brzmienia kolejnych partii solowych, nie zapominając o klarownym akompaniamencie orkiestry. W części pierwszej Allegro maestoso Koncertu nr 25 dodał własną, błyskotliwą kadencję. To ważny album w jego karierze.

Cecylia Hofman
WARNER CLASSIC

INNE PŁYTY AUTORA
Schumann
Klasyczna
Schumann

To dziesiąty z kolei album nagrany dla EMI przez Piotra Anderszewskiego, pianisty który niezwykle konsekwentnie wyznacza kierunek swojej kariery. Bach, Beethoven, Bartok, Berg, Mozart, Chopin.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu