FRANCO FAGIOLI Handel Arias

Handel Arias
Wykonanie
Nagranie

Po entuzjastycznie przyjętym albumie "Rossini" (2016) prestiżowa wytwórnia Deutsche Grammophon wydała drugi album argentyńskiego kontratenora Franco Fagioli.

Kontratenorzy wykonują dziś partie wokalne pisane dla popularnych w epoce baroku kastratów. Dzięki specjalnej technice śpiewu osiągają skalę altu, mezzosopranu, a nawet sopranu. Są to głosy znacznie różniące się od kobiecych i choć nie mają takiej dynamiki jak żeńskie, wzbudzają coraz większe zainteresowanie słuchaczy. Najlepsi z nich: Francuz Philippe Jaroussky, Niemiec Andreas Scholl czy właśnie Argentyńczyk Franco Fagioli są oklaskiwani na najważniejszych scenach operowych świata.

Według krytyków śpiew Fagiolego jest najbardziej wirtuozowskim spośród kontratenorów, co będziemy mogli sami odkryć słuchając wymagających arii z oper George`a Friderica Händla. Warto najpierw obejrzeć trailer albumu w serwisie YouTube, żeby zobaczyć, z jaką pasją i teatralnym zacięciem Franco Fagioli wykonuje te arie.

To perfekcyjnie napisane arcydzieła, w których kompozytor osiągnął szczyt ekspresji śpiewu, a subtelną ornamentyką akompaniamentu ozdobił wokalne popisy. Franco Fagioli i zespół barokowy Il Pomo D`Oro skrzypaczki Zefiry Valovej zapraszają na barokową, muzyczną ucztę w wielkim stylu.

Cecylia Hofman
DEUTSCHE GRAMMOPHON/UNIVERSAL

INNE PŁYTY AUTORA
Rossini
Klasyczna
Rossini

Kontratenorzy wykonują dziś partie wokalne przeznaczone dla popularnych w epoce baroku kastratów. Mimo przebytej mutacji osiągają skalę altu, mezzosopranu, a nawet sopranu dzięki specjalnej technice śpiewu. Są to głosy znacznie różniące się od kobiecych, niemające takiej dynamiki jak żeńskie i nie są tak bogate w alikwoty.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu