Vivaldi: Le Quattro Stagioni

RACHEL PODGER & BRECON BAROQUE
Vivaldi: Le Quattro Stagioni

Klasyka

  • Wykonanie
  • Nagranie

Brytyjska skrzypaczka Rachel Podger została określona przez "Sunday Times" jako "królowa barokowych skrzypiec". Dla holenderskiej wytwórni Channel Classics, specjalizującej się w wielokanałowych nagraniach DSD, zrealizowała już dwa tuziny albumów.

Po licznych interpretacjach dzieł Bacha dopiero teraz prezentuje nagranie najpopularniejszych koncertów Antonia Vivaldiego - "Czterech pór roku". Wcześniej mieliśmy okazję przekonać się, jak błyskotliwie wykonuje inne kompozycje Vivaldiego na płytach: "La Stravaganza" i "L`Estro Armonico". Na pierwszej towarzyszył jej zespół Arte dei Suonatori, na drugiej jej własna grupa artystów rozkochanych w muzyce dawnej Brecon Baroque z Marcinem Świątkiewiczem grającym na klawesynie i organach barokowych.

"Le Quattro Stagioni" w wykonaniu Rachel Podger i Brecon Baroque brzmi najbardziej kameralnie ze znanych mi interpretacji. Każdy z ośmiu instrumentów jest tu wysublimowany z tła, co w większej orkiestrze byłoby niemożliwe. Dzięki sztuce nagraniowej Jareda Sacksa, selektywnym mikrofonom B&K i Schoeps oraz technice DSD muzyka zyskała wyjątkową płynność, a przy tym jest bogata w detale i naturalny pogłos. Uzupełnieniem trwającego ponad 75 minut albumu "Vivaldi: Le Quattro Stagioni" są trzy mniej popularne koncerty Vivaldiego. Rozkosz dla audiofilskiego ucha.

Cecylia Hofman
CHANNEL CLASSICS/CMD

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj