ANDRIS NELSONS Bruckner: Symphony No

Bruckner: Symphony No
Wykonanie
Nagranie

Łotewski dyrygent Andris Nelsons pewnie wkroczył na światowe sceny zyskując uznanie najlepszych orkiestr. Objął stanowisko dyrektora artystycznego Boston Symphony Orchestra, a za album "Under Stalin`s Shadow" otrzymał nagrodę Grammy 2015. Teraz jest także dyrygentem Lipskiego Gewandhausu, jednej z najlepszych orkiestr w Europie.

VII Symfonia Antona Brucknera pod jego batutą jest drugą pozycją nagraną na żywo z lipską orkiestrą i wydaną przez wytwórnię Deutsche Grammophon. Andris Nelsons przypomina swoje związki z Wagnerem i sukces na Bayreuth Festival, kiedy kierował operą "Lohengrin". Album otwiera "Siegfied`s Funeral March" z dramatu muzycznego "Zmierzch bogów" Wagnera. Dyrygent z wyczuciem podkreśla dynamikę dzieła, cyzelując ciche, mroczne momenty i wydobywając z orkiestry maksimum ekspresji w tragicznych chwilach.

- Prowadząc symfonię Brucknera, trzeba zabić własne ego, zachęcić słuchaczy do podążenia mitycznym tropem, który jego prowadził do Boga - powiedział Andris Nelsons już przy okazji wydania III Symfonii zapowiadającej początek ambitnego cyklu Brucknerowskiego. Trwającą ponad godzinę, monumentalną VII Symfonię, Bruckner zadedykował królowi Leopoldowi II Bawarskiemu. Żadne inne dzieło kompozytora nie dostarczyło mu za życia większej chwały.

Cecylia Hofman
DEUTSCHE GRAMMOPHON/UNIVERSAL

INNE PŁYTY AUTORA
Bruckner: Symphony No. 3
Klasyczna
Bruckner: Symphony No. 3

Po dwóch płytach z dziełami Szostakowicza dla wytwórni Deutsche Grammophon łotewski dyrygent Andris Nelsons rozpoczął cykl nagrań symfonii Antona Brucknera. Właśnie ukazała się III Symfonia D-moll napisana w latach 1888/1889 i zadedykowana Richardowi Wagnerowi, mistrzowi uwielbianemu przez Brucknera.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta czerwiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu