MALENE MORTENSEN Bach: The Brandenburg Concertos

Bach: The Brandenburg Concertos
Wykonanie
Nagranie

Założona w 1991 r. orkiestra barokowa Concerto Copenhagen współpracowała z wieloma znaczącymi solistami i dyrygentami, ale dopiero kiedy jej dyrektorem artystycznym został klawesynista i dyrygent Lars Ulrik Mortensen, zasłynęła znaczącymi interpretacjami muzyki dawnej.

Ten laureat prestiżowej Nagrody Fundacji Muzycznej Léonie Sonning specjalizuje się w muzyce Jana Sebastiana Bacha i Dietricha Buxtehudego. Concerto Copenhagen nagrywa dla znanej z doskonałych technicznie nagrań niemieckiej wytwórni CPO od kilkunastu lat.

Po nagraniu koncertów klawesynowych J.S. Bacha z Mortensenem w roli solisty, a także Wielkiej mszy h-moll pod jego kierunkiem, w lutym 2017 r. muzycy Concerto Copenhagen ze swoim dyrygentem zameldowali się w szwedzkim mieście Eslöv, gdzie w tutejszym kościele dokonali nagrania słynnych Koncertów Brandenburskich. W chłodnym skandynawskim powietrzu dźwięk rozchodzi się lepiej niż gdziekolwiek indziej, co w połączeniu ze znakomitą akustyką neogotyckiego wnętrza dało nam możliwość śledzenia niuansów mistrzowskiej interpretacji.

To nagranie zachwyci dźwiękami rozchodzącymi się w przestrzeni, jeśli skorzystamy z wielokanałowego odtwarzacza SACD, ale i w stereo daje wyobrażenie o wielkości kościoła i ucieszy audiofilskie uszy. Kwintesencja baroku dla koneserów.

Marek Dusza
CPO/CMD

INNE PŁYTY AUTORA
Can`t Help It
Jazz
Can`t Help It

Dobrze znana duńska wokalistka Malene Mortensen, którą mieliśmy okazję podziwiać także na żywo, przygotowała na najnowszy album interpretacje pięciu jazzowych standardów oraz zaprezentowała pięć własnych kompozycji.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu