PETER BREINER

Beatles Go Baroque 2

Beatles Go Baroque 2

Wykonanie

Nagranie

Popularność piosenek legendarnej grupy The Beatles zachęca wytwórnie do wydawania kolejnych wznowień i nowych opracowań. Do najciekawszych należy wersja klasyczna w barokowym stylu, dokonana przez Petera Breinera and His Orchestra.

Ten mieszkający w Nowym Jorku słowacki pianista, dyrygent, kompozytor i aranżer już w 2001 r. opracował dwadzieścia hitów spółki Lennon & McCartney i nagrał z orkiestrą barokową. Każdy utwór miał adnotację, w jakiej manierze został zaaranżowany: Handela, Vivaldiego czy też J.S. Bacha.

Album "Beatles Go Baroque" cieszył się dużą popularnością i przyszedł czas na jego dalszą część. Album "Beatles Go Baroque 2" zawiera 70 minut muzyki The Beatles, ale aranżacje zostały przygotowane według konkretnych dzieł mistrzów baroku. Znawców klasyki zaszokuje z pewnością Koncert fortepianowy J.S. Bacha BWV 1052 zawierający melodie hitów: "Come Together" i "Blackbird".

Znawcy twórczości The Beatles podejdą do tej muzyki odwrotnie – dla nich będą to Beatlesi w wykonaniu orkiestry kameralnej. Koncerty brandenburskie Bacha zostały tu skrzyżowane z kompozycjami: "Nowhere Man", "While My Guitar Gently Weeps" i "Ob-La-Di, Ob.-La-Da" z wyrazistą partią klawesynu. Ciekawie zabrzmiały "Cztery pory roku" Vivaldiego. Rozpoznamy w nich "Norwegian Wood" i "Because". Wciągające.

Marek Dusza
Naxos/CMD

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu