Mad Tea Party

CAMERO CAT
Mad Tea Party

Pop rock

Mieliśmy już rock operę, punk operę, nawet metal operę. Przyszła kolej na rozbuchane muzyczne przedstawienie z popem w tle! Nowa płyta krakowskiego składu Cameto Cat "Mad Tea Party" na szczęście nie daje się zamknąć w klatce muzyki popularnej, mieszając się niepostrzeżenie z awangardą i kabaretem.

"Mad Tea Party" to podzielona na dwanaście części opowieść na granicy jawy i snu - nie na darmo Czesław Mozil, grający tu gościnnie na akordeonie, określił tą muzykę magicznym teatralnym rockiem. Kolejne utwory czarują nas z jednej strony minimalizmem, z drugiej strony urzekają mnogością instrumentarium, które jest sprytnie poupychane w produkcji. Raz tworzy to dźwiękową kakofonię ("Incantation"), kiedy indziej wiedzie nas poprzez niepokojącą krainę wspomnianej magicznej muzyki "The Town lost in lies", które skądinąd jest według mnie najbardziej udanym fragmentem na płycie. Przyjemnie jest też utrzymane w kabaretowo bajkowym klimacie "Potions" zaśpiewane przez Julię Renczyńską.

O ile wspomniana wyżej Julia śpiewa miło dla ucha, o tyle jej koledzy z premedytacją skłaniają się ku bardziej aktorskiemu podejściu do wokalizy. Choć nie mam nic do piosenki aktorskiej, to szaleńczy śpiew w "Soiree of Three Cats an a Rat, part 1" najzwyczajniej w świecie mnie drażni. Poza tym z akcentem u męskiej części składu też nie jest najlepiej…

Ale największy zarzut jaki mam do tej pomysłowej w gruncie rzeczy płyty, to brak zapadających w ucho melodii, które po kilkakrotnym przesłuchaniu albumu chciałoby się nucić pod nosem. Skoro Camero Cat samo we wkładce przypina sobie etykietkę "pop", to należy od nich wymagać zdecydowanie lepszych melodii.

Jeżeli jednak odetniemy się od tej nieszczęsnej muzyki popularnej i skupimy się na oryginalnym podejściu do muzyki, jakie zespół prezentuje na "Mad Tea Party", możemy śmiało stwierdzić, że właściwie to bardzo sympatyczny krążek.

Jurek Gibadło
Mystic Production

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie

Zobacz też:

Inne recenzje
<span>LONDON GRAMMAR</span> Truth Is A Beautiful Thing

LONDON GRAMMAR Truth Is A Beautiful Thing

<span>KESHA</span> Rainbow

KESHA Rainbow

<span>PAUL McCARTNEY</span> Flowers In The Dirt

PAUL McCARTNEY Flowers In The Dirt

<span>LORDE</span> Melodrama

LORDE Melodrama

<span>LANA DEL RAY</span> Lust For Life

LANA DEL RAY Lust For Life

<span>JAKUZI</span> Fantezi Müzik

JAKUZI Fantezi Müzik

<span>MATEUSZ ZIÓŁKO</span> Na nowo

MATEUSZ ZIÓŁKO Na nowo

<span>PERFUME GENIUS</span> No Shape

PERFUME GENIUS No Shape

 

 

 
Audio - listopad 2017

Strefa Magazynu

Audio 11/2017

Rynek audio zmienia się szybko i podąża w różnych kierunkach. Zmiany te czasami zaskakują nawet ekspertów i najbardziej doświadczone firmy, dlatego nie chcąc zostać w tyle, coraz częściej reagują one jak najszybciej.

Odbierz prezent

Zamów prenumeratę miesięcznika
Audio, a otrzymasz wybraną
przez siebie płytę z naszej kolekcji!
Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio