Strange Peace

METZ
Strange Peace

Punk rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Ich debiutancki album z 2012 roku określa się jako jeden z najlepszych krążków z muzycznym hałasem, jakie kiedykolwiek powstały. Od tego czasu trio z Toronto zyskało międzynarodowy rozgłos, co przekłada się na dziesiątki koncertów granych na całym globie.

Klimat i żywiołowość koncertowego grania muzycy przenoszą na swój trzeci studyjny album. "Strange Peace" został nagrany na tzw. "setkę", czyli cały zespół zagrał jednocześnie. Wydała go wielce zasłużona dla rocka oficyna Sub Pop.

Producentem jest utytułowany Steve Albini, spec od mocnego uderzenia. Alexowi Edkinsowi (gitara, wokal), Haydenowi Menziesowi (perkusja) i Chrisowi Slorachowi (bas) udało się połączyć intensywność muzyki z ważnym przekazem tekstowym.

Ich muzyka jest mieszanką punku, hardcore`u, metalu i alternatywnego rocka. Momentami przywołują twórczość Sex Pistols, choć jeszcze bliższy jest im dorobek Amerykanów z Black Flag. Na "Strange Peace" znalazło się jedenaście niczym nieskrępowanych, gwałtownych piosenek, które nas nakręcą i przewietrzą nasze głowy. Ta muzyka prowokuje, pobudza i niepokoi.

Grzegorz Dusza
SUB POP/PIAS

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio