Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Strange Peace

METZ
Strange Peace

Punk rock

Ich debiutancki album z 2012 roku określa się jako jeden z najlepszych krążków z muzycznym hałasem, jakie kiedykolwiek powstały. Od tego czasu trio z Toronto zyskało międzynarodowy rozgłos, co przekłada się na dziesiątki koncertów granych na całym globie.

Klimat i żywiołowość koncertowego grania muzycy przenoszą na swój trzeci studyjny album. "Strange Peace" został nagrany na tzw. "setkę", czyli cały zespół zagrał jednocześnie. Wydała go wielce zasłużona dla rocka oficyna Sub Pop.

Producentem jest utytułowany Steve Albini, spec od mocnego uderzenia. Alexowi Edkinsowi (gitara, wokal), Haydenowi Menziesowi (perkusja) i Chrisowi Slorachowi (bas) udało się połączyć intensywność muzyki z ważnym przekazem tekstowym.

Ich muzyka jest mieszanką punku, hardcore`u, metalu i alternatywnego rocka. Momentami przywołują twórczość Sex Pistols, choć jeszcze bliższy jest im dorobek Amerykanów z Black Flag. Na "Strange Peace" znalazło się jedenaście niczym nieskrępowanych, gwałtownych piosenek, które nas nakręcą i przewietrzą nasze głowy. Ta muzyka prowokuje, pobudza i niepokoi.

Grzegorz Dusza
SUB POP/PIAS

Inne płyty
tego wykonawcy
  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio