Strange Peace

METZ
Strange Peace

Punk rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Ich debiutancki album z 2012 roku określa się jako jeden z najlepszych krążków z muzycznym hałasem, jakie kiedykolwiek powstały. Od tego czasu trio z Toronto zyskało międzynarodowy rozgłos, co przekłada się na dziesiątki koncertów granych na całym globie.

Klimat i żywiołowość koncertowego grania muzycy przenoszą na swój trzeci studyjny album. "Strange Peace" został nagrany na tzw. "setkę", czyli cały zespół zagrał jednocześnie. Wydała go wielce zasłużona dla rocka oficyna Sub Pop.

Producentem jest utytułowany Steve Albini, spec od mocnego uderzenia. Alexowi Edkinsowi (gitara, wokal), Haydenowi Menziesowi (perkusja) i Chrisowi Slorachowi (bas) udało się połączyć intensywność muzyki z ważnym przekazem tekstowym.

Ich muzyka jest mieszanką punku, hardcore`u, metalu i alternatywnego rocka. Momentami przywołują twórczość Sex Pistols, choć jeszcze bliższy jest im dorobek Amerykanów z Black Flag. Na "Strange Peace" znalazło się jedenaście niczym nieskrępowanych, gwałtownych piosenek, które nas nakręcą i przewietrzą nasze głowy. Ta muzyka prowokuje, pobudza i niepokoi.

Grzegorz Dusza
SUB POP/PIAS

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj