Uppers

DICTE + HEMPLER
Uppers

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Choć ich wspólnym występom na duńskiej scenie rockowej przed 8 laty towarzyszyły burzliwe owacje, jednakże na nagranie pierwszego albumu studyjnego zdecydowali się dopiero niedawno.

Zarówno wokalistka Dicte V. Madsen jak i multiinstrumentalista/wokalista Claus Hempler są doświadczonymi profesjonalistami, którzy wypowiadali się już w rozmaitych konwencjach rockowych.

Ich aktualny album "Uppers" nawiązuje najsilniej do eterycznej formuły glamour-rocka (coś a`la David Bowie, Brian Ferry), ale też i bardziej współczesnych i ambitnych poczynań Nicka Cave`a czy Lou Reeda. Duet eksponuje partie wokalne prowadzone w formie melodeklamacji, klarownie, bez przerysowań i nadmiaru ekspresji. W nagraniach wspomaga ich dyskretnie gitarzysta i klawiaturzysta tworzący dość minimalistyczne tło.

Autorskie utwory z angielskimi tekstami mają najczęściej charakter rozmarzonych ballad, a ich treść odzwierciadla stan ducha młodych marzycieli. W melancholijnej atmosferze piosenek czają się napięcie i intrygujące niedopowiedzenia. Zwraca uwagę jakość nagrania z uwypuklonym akustycznym instrumentarium z lekkim pogłosem, co rzadko występuje w tego typu formach.

Cezary Gumiński
STUNT/MULTIKULTI

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj