Beautiful People Will Ruin Your Life

THE WOMBATS
Beautiful People Will Ruin Your Life

Indie rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

The Wombats są stawiani w jednym rzędzie z Editors i The Kooks, choć z tego grona są u nas najmniej znani. Ich czwarty album "Beautiful People Will Ruin Your Life" przywołuje znajome brzmienie, które zadowoli fanów indie popu.

Podstawę piosenek The Wombats stanowią chwytliwe energetycznie brzmiące gitary połączone z elektroniką. Do tego dochodzi pulsująca gra sekcji rytmicznej, która ma nas poderwać do tańca. Taki jest początek albumu. Piosenki "Cheetah Tongue", "Lemon to a Knife Fight", "Turn" i "Black Flamingo" faktycznie nie pozwalają usiedzieć w miejscu.

Tempo zdecydowanie zwalnia w kompozycji "White Eyes", w której frontman Matthew Murphy śpiewa na granicy falsetu. Beatlesowski klimat ma "Lethal Combination". Dźwięki retro rozbrzmiewają w zaśpiewanym na głosy "I Only Wear Black". Nowofalowy nerwowy rytm i klawiszowy motyw niosą "Ice Cream".

Kolejny powrót do melodyki Beatlesów mamy w "Dip You In Honey". Płytę "Beautiful People Will Ruin Your Life" zamyka sympatyczna piosenka w stylu Oasis "I Don`t Know Why I Like You But I Do", której tytuł jest najlepszą puentą tej recenzji.

Grzegorz Dusza
KOBALT MUSIC/MYSTIC

Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio