Jericho Sirens

HOT SNAKES
Jericho Sirens

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Od czasu debiutu płytowego w 2005 roku grupa Hot Snakes jest zaliczana do najważniejszych wykonawców w kategorii post-hardcore. Gitarowy hałas generowany przez Amerykanów nie każdemu przypadnie do gustu, ale dla zwolenników takiego grania ich czwarty album jest wart polecenia.

Przez "Jericho Sirens" przewija się temat frustracji i apatii, które wydają się być punktem odniesienia w naszym codziennym życiu. "Gdzie nie spojrzysz, zawsze znajdziesz ludzi mówiących, że świat się kończy. To może być samospełniająca się przepowiednia" - ostrzega lider zespołu Rick Froberg.

Gorzkim tekstom Hot Snakes towarzyszy brutalna gitarowa muzyka, precyzyjnie zagrana, o surowym brzmieniu, z nośnymi gitarowymi riffami. Gorące Węże z powodzeniem kultywują tradycje amerykańskiego hardcore`u z przełomu lat 80. i 90. Sięgają nawet głębiej, przywołując takich wykonawców jak: Suiside, Status Quo czy AC/DC. Hot Snakes to grupa rock`n`rollowa, tylko że w mocno ekstremalnej postaci.

Grzegorz Dusza
SUB POP/PIAS

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj