Transformacja

PANTERAZ
Transformacja

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Pod nazwą Panteraz ukrywa się Tomasz Wróblewski, od lat pełniący funkcję redaktora naczelnego miesięcznika "Estrada i Studio" - najpoważniejszego w Polsce pisma przeznaczonego dla muzyków, realizatorów i producentów. Najnowsze technologie nagrywania są jego pasją, stąd należało się spodziewać ich wykorzystania.

Tak jest faktycznie - autor przy realizacji sięgnął po pakiet przeznaczony do miksu i masteringu iZotope Neutron 2. Nie to jednak ma decydujący wpływ na charakter muzyki. Album "Transformacja" został zrealizowany w duchu nowofalowowego rocka lat 80. i 90. Szczególnie powinien spodobać się wszystkim pamiętającym solowe dokonania Grzegorza Ciechowskiego. Tych podobieństw możemy doszukać się nie tylko w barwie głosu autora, ale także w sposobie realizacji muzyki.

Piosenki stanowią połączenie żywego gitarowego brzmienia z elektroniką. Nośny refren ma "Wyglądasz magicznie", nastrojowo zabrzmiał "Poza czasem", najbliższy rockowej konwencji jest "W grawitacji spraw".

Tomasz Wróblewski stworzył album piosenkowy. W osobistych tekstach odwołuje się do zmian zachodzących w Polsce na przestrzeni lat, śpiewa o tym, co mu leży na sercu. Jego odczucia z pewnością są bardzo bliskie osobom, których wchodzenie w dorosłość przypadło na czas przełomu.

Grzegorz Dusza
699759 Records DK

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj