Beyondless

ICEAGE
Beyondless

Indie rock

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

W otwierającym album "Hurrah" duński kwartet Beyondless wciąga słuchacza w świat transowej muzyki napędzanej przez przesterowane gitary, plemienne bębny i natchniony wokal. W "Pain Killer" gościnnie zaśpiewała Sky Ferreira. Urozmaicenie dają wplątane w piosenkę dźwięki instrumentów dętych i skrzypiec.

"Under the Sun" ma narkotyczną aurę i uduchowiony klimat, a "The Day the Music Days" to typowy Stonesowski rock`n`roll zaśpiewany tylko zdecydowanie bardziej zblazowanym głosem. Taka muzyka działa na słuchacza oczyszczająco i pobudzająco.

Inspiracją dla kapeli była także twórczość Lou Reeda z czasów The Velvet Underground oraz Nicka Cave`a. Tego typu granie to dziś głęboki underground, ale Iceage mają to coś, co pozwoliło im opuścić małe klubiki i pokazać się na dużych plenerowych festiwalach, gdzie przyjmowani są z dużym entuzjazmem. Rock`n`roll zawsze zwycięży.

Grzegorz Dusza
Matador/Sonic

Audio - październik 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Od głośników bezprzewodowych za 3 tysiące do high-endowych kolumn za 30 tysięcy; od amplitunerów wielokanałowych za 3 tysiące do wzmacniaczy lampowych za 30 tysięcy... Każdemu polecamy dokładnie to, czego szuka i na co go stać, a wszystkim - dobre testy, które ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj