Somewhere in Between

THE OPPOSITION
Somewhere in Between

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie
Inne recenzje płyt tego wykonawcy

Choć The Opposition nie jest zespołem powszechnie znanym, to z pewnością zasłużył sobie na miano kultowego. Na początku lat 80. grupa wydała płyty, które zaliczają się do najważniejszych dzieł w kategorii cold wave. Brytyjski zespół, dzięki audycjom Piotra Kaczkowskiego i Tomka Beksińskiego, cieszył się sporą popularnością w Polsce, ale jeszcze większą we Francji.

Niestety, na początku lat 90. doszło do podziału w grupie, a w konsekwencji do przerwania działalności. Dopiero po śmierci basisty Marcusa Bella w 2014 roku, perkusista Ralph Hall namówił wokalistę i gitarzystę Marka Longa, by reaktywowali grupę. W efekcie doczekaliśmy się płyty wskrzeszającej stare dobre brzmienie.

The Opposition są mistrzami melancholijnych piosenek o rockowej mocy. To modelowy przykład zimnej fali - smutny śpiew, niespieszne tempo, minorowe akordy gitary, wyrazisty puls basu, minimalizm brzmieniowy. Wydawać by się mogło, że słuchając ich nowej płyty, zaśniemy znudzeni już po kilku kawałkach. A jednak w miarę trwania, ta muzyka zaczyna coraz bardziej wciągać, urzekać klimatem, czuć w niej wewnętrzną siłę.

The Opposition wystąpią w październiku podczas Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi.

Grzegorz Dusza
Aztec Musique/Sonic

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj