Somewhere in Between

THE OPPOSITION
Somewhere in Between

Rock alternatywny

  • Wykonanie
  • Nagranie

Choć The Opposition nie jest zespołem powszechnie znanym, to z pewnością zasłużył sobie na miano kultowego. Na początku lat 80. grupa wydała płyty, które zaliczają się do najważniejszych dzieł w kategorii cold wave. Brytyjski zespół, dzięki audycjom Piotra Kaczkowskiego i Tomka Beksińskiego, cieszył się sporą popularnością w Polsce, ale jeszcze większą we Francji.

Niestety, na początku lat 90. doszło do podziału w grupie, a w konsekwencji do przerwania działalności. Dopiero po śmierci basisty Marcusa Bella w 2014 roku, perkusista Ralph Hall namówił wokalistę i gitarzystę Marka Longa, by reaktywowali grupę. W efekcie doczekaliśmy się płyty wskrzeszającej stare dobre brzmienie.

The Opposition są mistrzami melancholijnych piosenek o rockowej mocy. To modelowy przykład zimnej fali - smutny śpiew, niespieszne tempo, minorowe akordy gitary, wyrazisty puls basu, minimalizm brzmieniowy. Wydawać by się mogło, że słuchając ich nowej płyty, zaśniemy znudzeni już po kilku kawałkach. A jednak w miarę trwania, ta muzyka zaczyna coraz bardziej wciągać, urzekać klimatem, czuć w niej wewnętrzną siłę.

The Opposition wystąpią w październiku podczas Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi.

Grzegorz Dusza
Aztec Musique/Sonic

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj