MAANAM

Maanam i goście

Maanam i goście

Wykonanie

Nagranie

W 2000 roku zorganizowano koncert z okazji jubileuszu 25-lecia działalności Maanamu. Występ, a właściwie dwa występy, odbyły się w warszawskiej Sali Kongresowej w Pałacu Kultury. Teraz trafiły na CD.

Śmierć Kory była dla wszystkich wstrząsem. Odeszła charyzmatyczna artystka, która na początku lat 80. zmieniła sposób myślenia o żeńskiej wokalistyce, a jej Maanam otworzył nowe ścieżki dla rocka w Polsce. Przez formację przewinęło się wielu muzyków. Nie wszystkich udało się zaprosić na jubileuszowy koncert.

Gitarowe współgranie Marka Jackowskiego i Ryszarda Olesińskiego może uchodzić za wzorcowe. Podstawę muzycznej tkanki zespołu stanowiła sekcja rytmiczna, ta najsłynniejsza to Paweł Markowski na perkusji i Krzysztof Olesiński na przemian z Bogdanem Kowalewskim na basie. Na scenie pojawili się także Milo Kurtis i John Porter - muzycy pre-Maanamu.

Do wykonania "Sie ściemnia" Kora zaprosiła Kasię Nosowską. Gdy słucha się tego duetu, aż ciarki chodzą po plecach. W "Eksplozji" pojawia się Artur Rojek, "Szarych mirażach" - Muniek Staszczyk, "Szale niebieskich ciał" - Justyna Steczkowska, a "Jestem kobietą" - Stanisław Soyka.

"Maanam i goście" to hołd, dla tych, którzy odeszli. Oprócz Marka i Kory nie ma już z nami Roberta Brylewskiego, Bogdana Łyszkiewicza i Davida Valle`a, którzy także wystąpili podczas jubileuszu.

Grzegorz Dusza Kamiling/Warner

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu