001

JOE STRUMMER
001

Rock

  • Wykonanie
  • Nagranie

Joe Strummer był frontmanem The Clash - najbardziej charyzmatycznej i inspirującej brytyjskiej punkrockowej grupy końca lat 70. Po jego śmierci, w grudniu 2002 r., odkryto wielki zbiór archiwów (teksty piosenek, kasety i taśmy z nagraniami), które muzyk gromadził przez wiele lat w stodole na swojej posiadłości. Album "001" jest zaledwie ułamkiem tego, co znaleziono. Nagrania poddano gruntownemu oczyszczeniu i remasteringowi.

Po rozwiązaniu The Clash, Joe Strummer wciąż aktywnie działał na rynku muzycznym, wydając albumy solowe oraz sygnowane jako The 101lers oraz Joe Strummer & The Mescleros. Na płycie z archiwaliami znalazło się zrealizowane z tym zespołem "London Is Burning" - jedno z ostatnich nagrań Strummera. Odnajdziemy tu także wczesne demo "This Is England" zatytułowane "Czechoslovak Song/Where Is England" z Paulem Simononem na basie.

Usłyszymy ponadto solowy utwór "Letsagetabitarockin" nagrany w 1975 r., materiał z soundtracku "Sid & Nancy" zarejestrowany z udziałem innego muzyka The Clash - Micka Jonesa oraz niepublikowane wcześniej piosenki, jak "Rose Of Erin" czy biograficzną "The Cool Impossible". Uwagę zwraca nagrany z Johnnym Cashem "Redemption Song" oraz zaśpiewany z Jimmy’m Cliffem "Over The Border". Intrygujący materiał pokazujący wszechstronność i wielki talent przedwcześnie zmarłego muzyka.

Grzegorz Dusza
Ignition/PIAS

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj