SZKLANE OCZY Rzeczywistość

Rzeczywistość
Wykonanie
Nagranie

Dziewczęce trio z Chorzowa trafiło do dziesiątki najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce 2019 roku – nagroda Sanki Gazety Wyborczej. Znalazły się także w pierwszej dziesiątce programu Start NaGranie w radiowej Trójce oraz są laureatkami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze, organizowanego przez miasto Katowice.

Ich debiutancki album przywołuje czasy świetności polskiego punk rocka i nowej fali, które królowały na scenie w Jarocinie w latach 80. Szklane Oczy idealnie wpisują się w tradycję dziewczęcych kapel grających rocka, w Polsce prezentowanego choćby przez kultowy Los Trabantos. Dziesięć kompozycji wypełniających "Rzeczywistość" brzmi dość surowo, ale i frapująco.

Utwory zbudowane wokół hałaśliwych dźwięków przesterowanej gitary i solidnie grającej sekcji rytmicznej przenoszą słuchacza do undergroundu. Należy wyróżnić chwytliwe "Łzy", rozedrgany "Zegar" i ultraszybki "Co zrobisz". Głos Ani Grąbczewskiej brzmi dość delikatnie, dziewczęco, często śpiewa z nihilistyczną manierą używaną przez pierwsze punkowe grupy.

Teksty są ironiczne, dziewczyny powołują się na poezję romantyczną, co w zestawieniu z muzyką może być szokujące. Całkiem odmienne oblicze Szklane Oczy prezentują w tytułowej "Rzeczywistości" oraz utworze "Bez zmian" o psychodelicznym brzmieniu i powolnej narracji.

Grzegorz Dusza
Szklane Oczy

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista kwiecień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu