MECH Tasmania

Tasmania
Wykonanie
Nagranie

Grupa Mech była jednym z najważniejszych przedstawicieli Muzyki Młodej Generacji, nurtu, który zapoczątkował w Polsce rockowy boom na przełomie lat 70. i 80. Ten etap w działalności zespołu dokumentują wydane w 1983 roku albumy "Bluffmania" i "Tasmania".

Zespół nie zdobył wówczas oczekiwanej popularności, niezbyt pasując do szybko zmieniającej się rodzimej sceny. "Tasmania" w zamierzeniu miała nosić tytuł "TASSmania", ale cenzura czujnie wyłapała aluzję do sowieckiej agencji prasowej i tytuł zmieniono.

Osiem zawartych na albumie nagrań prezentowało przystępne dla ucha, piosenkowe oblicze zespołu. Tytułowa kompozycja stanowiła połączenie dwóch kontrastowych części: dynamicznej i wolnej. Metalowy "Popłoch" atakował riffem wzorowanym na Black Sabbath. Utwór "W pajęczej sieci zmyśleń" nawiązywał do artrockowych początków zespołu.

"Kołysanka dla nienarodzonego" brzmieniowo przypominała będące wówczas u szczytu popularności Genesis. Piosenka "Suahili" wykorzystywała rytmikę reggae. Nowocześniejsze rozwiązania, nawiązujące do nowofalowego rocka w stylu The Stranglers, można było usłyszeć w "Brudnej muzyce".

Na wznowieniu dodatkowo znalazła się kompozycja "Samosierra", zrealizowana przez Mech rok później, oraz nowe miksy części utworów, przygotowane przez klawiszowca i wokalistę zespołu - Roberta Millorda.

Grzegorz Dusza
GAD

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta czerwiec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu