ŻURKOWSKI

Włóczęga

Włóczęga

Wykonanie

Nagranie

Formację Żurkowski założył Łukasz Żurkowski – wokalista, gitarzysta, autor tekstów oraz kompozytor wszystkich piosenek, które znalazły się na albumie "Włóczęga". Dostrzegła go radiowa Trójka, dzięki której mógł zagrać trasę koncertową wspólnie z The Pau oraz Sosnowskim w ramach projektu "Trójka Debiutuje".

Żurkowski umiejętnie porusza się w obrębie alternatywnego rocka o brytyjskim rodowodzie. Piosenki mają nośne refreny, brzmienie jest soczyste, klarowne i pełne. Najlepiej ilustruje to utwór "1:36" z przestrzenną perkusją, klawiszami i niepokojącym klimatem. Bardziej gitarowo i psychodelicznie zabrzmiał "Płoną Domy". W tym utworze w głosie Żurkowskiego wyczuwa się nutkę goryczy. Chwytliwy riff i hałaśliwe gitary prowadzą "Ciemność".

Nostalgiczny, mocno filmowy klimat ma "Chłód". Tytułowy "Włóczęga" może się kojarzyć z piosenkami Wilków. Nawet partia wokalna przypomina te śpiewane przez Roberta Gawlińskiego.

Balladowy "Siedem" ujmuje pięknymi klawiszowymi barwami. W kompozycji "Niespokojne ptaki" muzycy uzyskują niemal progresywne brzmienie. Przebojowe "Lato" jest nostalgicznym powrotem do czasów dzieciństwa. "Powiedz szczerze" przywołuje Coldplay, ale także nasz Myslovitz. Udany debiut.

Grzegorz Dusza
Mystic

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu