OLIVIA RODRIGO

Guts

Guts

Wykonanie

Nagranie

Wydany w 2021 roku debiutancki album "Sour" osiemnastoletniej wówczas Olivii Rodrigo okazał się sporym sukcesem (3 nagrody Grammy) i otworzył jej drzwi do kariery. Pojawiły się porównania do Billie Eilish, choć muzycznie to dwa zupełnie inne światy.

Olivii bliżej do innej nastoletniej gwiazdy sprzed dwóch dekad – dziś nieco zapomnianej Avril Lavigne. Zresztą muzycznie artystka odwołuje się do tamtych brzmień.

Serce mającej filipińskie korzenie Olivii Rodrigo bije zdecydowanie po rockowej stronie. Na płycie "Guts" dominują gitary, nieraz o punkowej mocy, jak w "Bad Idea Right?" czy "Ballad of Homeschooled Girl". W "All-American Bitch" najbardziej przypomina Courtney Love i jej grupę Hole. Ostre numery przedzielają łagodniejsze kawałki czy wręcz ballady dające jej szerokie pole do zaprezentowania niemałych wokalnych umiejętności.

Materiał na album Olivia Rodrigo napisała sama, a duży wkład w realizację płyty wniósł Dan Nigro z grupy As Tall As Lions. Jego zasługą jest to, że produkcja jest naturalna i nieprzekombinowana, wolna od tanecznych rytmów i przetworzonych wokali.

Dziecięca gwiazda disneyowskiego serialu "High School Musical" jest dziś jedną z najważniejszych przedstawicielek swojego pokolenia. Nic dziwnego, że "Guts" znalazł się w czołówce zestawień najlepszych płyt ubiegłego roku.

Grzegorz Dusza
Universal

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu