KIM GORDON

The Collective

The Collective

Wykonanie

Nagranie

Sonic Youth jest jedną z kilku najbardziej wpływowych grup alternatywnego rocka, uwielbianą przez fanów, podziwianą przez dziennikarzy i inspirującą kolejne pokolenia muzyków. Tym większe było rozczarowanie, kiedy w 2011 roku ogłosili rozwiązanie zespołu.

Rozdźwięk na drodze prywatnej (liderzy zespołu Thurston Moore i Kim Gordon byli małżeństwem) sprawił, że nie mogli porozumieć się także na ścieżce artystycznej. Ich solowe poczynania nie wzbudzają już takiego zainteresowania, choć wciąż są warte śledzenia.

O ile gitarzysta i wokalista Thurston Moore nie odchodzi aż tak bardzo od dysonansowej stylistyki nowojorskiej kapeli, o tyle Kim Gordon podążyła w inne rejony. W 2019 roku zadebiutowała albumem "No Home Record” zrealizowanym we współpracy z producentem Justinem Raisenem (Lil Yachty, John Cale, Yeah Yeah Yeahs, Charli XCX, Yves Tumor). Na "The Collective" z powodzeniem kontynuuje tę współpracę. Jedno jest tu pewne – możemy się spodziewać dosłownie wszystkiego.

Muzyczny świat Kim Gordon wymyka się wszelkim regułom. Po pierwszym zetknięciu sprawia wrażenie bałaganiarskiego, wręcz zepsutego. Dubowe, trapowe i noisowe podkłady stanowią dość chwiejną konstrukcję dla zbliżonego do melorecytacji wokalu artystki. Tętnią jednak pulsem, który wciąga niczym mantra. Kim Gordon będzie jedną z gwiazd tegorocznego Open’er Festival w Katowicach.

Grzegorz Dusza
Matador

INNE PŁYTY AUTORA
No Home Record
Rock
No Home Record

Kiedy rozeszły się drogi małżeństwa Thurstona Moore'a i Kim Gordon, oznaczało to koniec Sonic Youth. Szczęśliwie w swoich solowych projektach oboje kontynuują obraną na początku lat 80. drogę. W ślad za płytą Thurstona Moore'a "Spirit Counsel" pojawił się pierwszy podpisany imieniem i nazwiskiem krążek Kim Gordon. 

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu