BUIKA

La Noche Mas Larga

La Noche Mas Larga

Wykonanie

Nagranie

Urodzona na Majorce w rodzinie emigrantów z Gwinei Równikowej Concha Buika jest scenicznym fenomenem przyciągającym publiczność na całym świecie. Jest ulubioną wokalistką reżysera Pedro Almodovara.

Wychowywała się wśród Cyganów, jej matka uczyła ją pieśni plemiennych Bantu, sama lubiła słuchać soulu i jazzu. W 2000 r. wyjechała do Las Vegas i w tamtejszych klubach śpiewała piosenki Tiny Turner. Zauważył ją producent Javier Limon i razem wypracowali nowy styl Buiki: połączenie flamenco, r’n’b, bluesa, latino i cygańskich pieśni. Nazwali go Nuevo Flamenco.

Nowy album "La Noche Mas Larga" nagrała w Nowym Jorku z producentem Elim Wolfem. Aranżacje są dziełem pianisty Ivana "Melona" Lewisa, ale to ekspresyjne interpretacje Buiki nadają charakter albumowi. Na scenie pomaga sobie ciałem, tu przykuwa uwagę słuchaczy głosem. Lekko zachrypnięta, każdą podekscytowaną nutą wyraża uczucia - od miłości do nienawiści, od niepewności do egzaltacji. Przechodzi od szeptu do krzyku z taką łatwością, jakby oba środki wyrazu były obecne w jej życiu w każdej chwili.

W "Santa Lucia" modli się żarliwie, w "No Lo Se" akompaniuje jej Pat Metheny. Dobry album, ale nie lepszy od wcześniejszych "En Mi Piel" czy "El ultimo trago" z pianistą Chucho Valdezem.

Grzegorz Dusza
WARNER

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta październik 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista lipiec - sierpień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio październik 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio październik 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu