CESARIA EVORA

Mae Carinhosa

Mae Carinhosa

Wykonanie

Nagranie

Legendarna śpiewaczka z Wysp Zielonego Przylądka Cesaria Evora zmarła 17 grudnia 2011 r. W Polsce cieszyła dużym uznaniem i popularnością, więc z radością powitamy album zawierający niepublikowane wcześniej nagrania "bosonogiej diwy.

Cesaria Evora twierdziła, że nawet odwiedzając zimą szczególnie bliski jej Paryż, najchętniej chodziłaby boso, tak jak po plażach rodzimych wysp. Co prawda uważam, że śpiewała za życia tylko dwie piosenki: szybką i wolną, to robiła to z takim wdziękiem, że także stałem się fanem jej nostalgicznych interpretacji.

"Mae Carinhosa" zawiera kompozycje ulubionych twórców Cesarii pochodzących z jej rodzinnego archipelagu. Jest to muzyczna podróż w czasie, zaczynająca się w momencie, gdy w 1997 r. nagrywała album "Cabo Verde", aż do płyty "Rogamar" z 2005 r. Jeśli to są odrzucone utwory, to możemy być pewni, że takich perełek pozostało więcej i możemy się spodziewać kolejnych niepublikowanych piosenek w przyszłości.

Słuchając Cesarii, zawsze wyobrażałem sobie swobodną atmosferę nadmorskiej tawerny, gdzie słuchając chwytających za serce opowieści sączyłbym drinka. Właściwie w domu też można, a wyobraźnię pobudzi zmysłowy, choć spokojny głos Wyspiarki. Ukazała się także wersja tego albumu z dodatkowym dyskiem DVD zawierającym godzinny występ artystki.

Grzegorz Dusza
LUSAFRICA / SONY

INNE PŁYTY AUTORA
Nha Sentimento
World music
Nha Sentimento
Cesaria Evora była dla mnie przez lata symbolem artystki śpiewającej jedną piosenkę, choć na różne sposoby. Nowy album pokazał mi, jak bardzo się myliłem. Cesaria śpiewa dwie piosenki, jedną nostalgiczną, drugą radosną.
GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio maj 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu