GRAŻYNA AUGUŚCIK / PAULINHO GARCIA

Andanca

Andanca

Wykonanie

Nagranie

Auguścik wyjechała z Polski do USA tuż przed ukazaniem się jej debiutanckiego albumu Sunrise, Sunset. W 1992 r. ukończyła Berklee School of Music i zamieszkała w Chicago, gdzie znalazła wspaniałych muzyków i miejsce do twórczej pracy.
We własnej wytwórni GMA wydała dziesięć albumów. Każdy był w czołówce tytułów najczęściej nadawanych przez amerykańskie i kanadyjskie stacje radiowe.
Auguścik ma wiernych fanów. Przyjaźni się z Patricią Barber, pomagała jej przy ostatniej płycie. Często współpracuje z brazylijskim gitarzystą i wokalistą Paulinho Garcią. Właśnie z nim firmuje najnowszy album Andanca przepełniony brzmieniami spod znaku bossa novy.
Głos Auguścik doskonale nadaje się do tego stylu. Jest łagodny, niezwykle melodyjny, a poza tym idealnie współgra ze śpiewem Garcii. W repertuarze przeważają bossa novy, m.in. Jobima, Baden Powella oraz nowsze kompozycje: Airto Moreiry i Miltona Nascimento.
Właśnie Nothing Will Be as it Was Miltona jest najlepszym nagraniem albumu. Podoba mi się również dwujęzyczna wersja Spoza nas Mietka Szcześniaka do słów księdza Twardowskiego. Słowa portugalskie napisał Garcia. Album zamyka pięknie zaśpiewana bossa How Insensitive Jobima z wstępem opartym na Preludium Chopina. Kto szuka nowych brzmień światowej muzyki, powinien sięgnąć po ten album.
Marek Dusza
GMA RECORDS

INNE PŁYTY AUTORA
The Beatles Nova
Jazz
The Beatles Nova

Album duetu Grażyna Auguścik i Paulinho Garcia ukazał się w 2011 r., ale zbiegiem okoliczności trafił do mnie dopiero teraz. A warto go przypomnieć, poszukać w sklepach lub w sieci, bo spodoba się miłośnikom beatlesowskiego repertuaru, balladowych nastrojów i bossa novy.

GATUNKI MUZYKI
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu