KLAUS PAIER / ASJA VALCIC Silk Road

Silk Road
Wykonanie
Nagranie

Dwanaście lat temu austriacki akordeonista Klaus Paier zaangażował do jednego ze swych projektów kwartet smyczkowy złożony z młodych muzyków z Wiednia. Ten zespół zmienił wkrótce nazwę na radio. string.quartet.vienna i zaskoczył jazzfanów oryginalnymi interpretacjami repertuaru Mahavishnu Orchestra.

Klaus Paier nagrał z nimi ciekawy album "Radiotree", a w duecie z wiolonczelistką kwartetu Asją Valcic wysoko ocenioną płytę "A Deux". Magazyn muzyki klasycznej "Fono Forum" zrobił z niej album miesiąca, a "Der Spiegel" podkreślił gorzko-słodkie zestawienie brzmień akordeonu i wiolonczeli.

Klaus Paier i Asja Valcic tworzą fascynujący duet. Ich muzyki słucha się w napięciu, bo improwizują w imponującym wirtuozerią, eklektycznym stylu. Osiem kompozycji Paiera i trzy Valcic jest nasyconych motywami Dalekiego Wschodu. Ale motywów muzyki świata jest tu więcej, choćby tango nuevo w "Celtango".

Asja Valcic okazała się inspirującą partnerką dla zaprawionego w jazzowych improwizacjach Klausa Paiera. Niskie dźwięki jej wiolonczeli przypominają chwilami kontrabas, kontrastując z wysokimi rejestrami akordeonu. To album, który trafi w gust miłośników jazzu i world music, zainteresuje także zwolenników klasyki i muzyki współczesnej.

Marek Dusza
ACT/GiGi

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu