Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

KLAUS PAIER / ASJA VALCIC

Visions For Two 10 Years

Visions For Two 10 Years

Wykonanie

Nagranie

Chorwacka wiolonczelistka Asja Valcic i austriacki akordeonista Klaus Paier tworzą duet od 10 lat. Spotkali się podczas nagrania płyty "Radiotree" grupy radio. string.quartet.vienna, a Klaus był gościem sesji.

Już pierwszy album duetu "A Deux" wydany przez ACT Music w 2009 r. zdobył tytuł płyty miesiąca w magazynach "Stereo" i "Fonoforum". Przez lata eksplorowali różne stylistyczne terytoria, od klasyki przez world music do jazzu. Na potrzeby realizacji albumu "Cinema Scenes" (2018) utworzyli kwartet zapraszając na sesję kontrabasistę i perkusistę.

Podobnie jak Klaus Paier, Asja Valcic ma gruntowne wykształcenie klasyczne, a jej zdolność do improwizowania znakomicie sprawdza się w muzyce powstającej na styku różnych stylów. Duet wyzwala kreatywność w tworzeniu harmonii, jakich nie spodziewalibyśmy się osobno po akordeoniście czy wiolonczelistce.

Wysokie tony akordeonu stanowią kontrapunkt dla stonowanej wiolonczeli. Własne kompozycje pary pobudzają wyobraźnię i zachęcają do brawurowych popisów, choć najważniejsze są emocje i współbrzmienie instrumentów. Dwa utwory zostały zainspirowane twórczością klasyków: "Mozart Incognito" i "Dans l’esprit de Debussy". Dynamika i elegancja, wirtuozeria i dbałość o detale zachęcają do odkrywania nowych, ciekawych brzmień.

Marek Dusza
ACT Music/GiGi Distribution

INNE PŁYTY AUTORA
Silk Road
World music
Silk Road

Dwanaście lat temu austriacki akordeonista Klaus Paier zaangażował do jednego ze swych projektów kwartet smyczkowy złożony z młodych muzyków z Wiednia. Ten zespół zmienił wkrótce nazwę na radio. string.quartet.vienna i zaskoczył jazzfanów oryginalnymi interpretacjami repertuaru Mahavishnu Orchestra.

GATUNKI MUZYKI
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta listopad 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista wrzesień - październik 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio listopad 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio listopad 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu