Weihnacht

QUADRO NUEVO
Weihnacht

World Music/Christmas

  • Wykonanie
  • Nagranie

Śnieg przykrył ulice, pola i góry, noc rozświetlają świąteczne dekoracje. Ostatni przechodnie uwijają się za spóźnionymi zakupami. Czy wszyscy znajdą pod choinką prezenty? Do kościoła na wzgórzu zbliżają się cztery sylwetki. Ledwo je widać w skąpym świetle, dopiero wytężając wzrok widać, że niosą ze sobą wielkie futerały, a w nich zapewne instrumenty: kontrabas, to ten największy, gitara, saksofon i akordeon. Będzie koncert w kościele, a że są święta, to zapewne zagrają kolędy. Kwartet to wyjątkowy. Zjeździł świat wzdłuż i wszerz, lecz nie tylko po to, by grać, także - słuchać. Z każdej takiej wyprawy przywożą jakieś dźwięki, które odtwarzają później po swojemu.

To niemiecki zespół Quadro Nuevo tworzony przez Andreasa Hintersehera (akordeon, fortepian, cymbały), Dietmara Lowkę (kontrabas, ksylofon), Mulo Francela (saksofony, klarnety, mandolina, dzwony) i Roberta Wolfa (gitara, buzuki). Zafascynowani argentyńskim tangiem, z czasem poszerzyli repertuar o muzykę z innych stron świata. Znajomość ludowych, i nie tylko, bożonarodzeniowych tematów znakomicie wykorzystali na tej płycie. A ich charakterystyczne, kameralne brzmienie idealnie pasuje do nastroju tych świąt. Na płycie znalazło się aż dwadzieścia łatwo rozpoznawalnych melodii: niemiecka "Cicha noc, święta noc", włoska "Santa Lucia", amerykańska "O Little Town Bethlehem", austriacka "Still, Still, Still", hiszpańska "Villancico". Wykonane z wirtuozowską maestrią umilą świąteczny czas.

Marek Dusza
GLM MUSIC/GIGI

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj