Antakya

QUADRO NUEVO
Antakya

World Music

  • Wykonanie
  • Nagranie

Tango, muzyka orientalna, francuski walc musette, flamenco, muzyka filmowa, włoskie canzony. Czy to napisy ze sklepu muzycznego? Nie, to autoreklama niemieckiego zespołu Quadro Nuevo z dużym smakiem wykonującego wszystkie te style.

Każda ich płyta jest bestsellerem, wszystkie są nagradzane. Kwartet tworzą: gitarzysta Robert Wolf, saksofonista, klarnecista Mulo Francel, akordeonista Andreas Hinterseher oraz kontrabasista i perkusista D. D. Lowka. Swój nowy album nagrali w starożytnym mieście Antakya, zwanym Antiochia, gdzie św. Piotr zbudował pierwszy kościół.

Atmosfera miasta, w którym krzyżują się kultury Wschodu i Zachodu, gdzie współżyją różne religie, wpłynęła na muzyków inspirująco. Znajdziemy tu najróżniejsze nieparzyste rytmy i chwytające za serce nostalgiczne melodie Orientu. Co godne podkreślenia: Niemcy wykonują je z sercem i wyczuciem stylu. Szczególnie podobają mi się klarnetowe improwizacje Francela. W brzmieniu jest dużo przestrzeni, tak by swobodnie wybrzmiało w niej audiofilskie echo.

Marek Dusza
GLM MUSIK/GIGI

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj