Newsroom

Najnowsze informacje ze świata audio: premiery sprzętu Hi‑Fi i Hi‑End, nowości od producentów kolumn, wzmacniaczy, słuchawek i systemów kina domowego, a także wieści o targach, wydarzeniach branżowych i promocjach. Śledź nasze aktualności audio, aby być na bieżąco z trendami i nowymi technologiami w świecie dobrego dźwięku.
Artykuły z dnia 17 IV 2019
Reflections & Odysseys
Jazz
Reflections & Odysseys
Powstanie zespołu Rymden było nieuchronne. Po tragicznej śmierci pianisty Esbjörna Svenssona szwedzkie trio e.s.t., uważane za jedną z najlepszych grup w historii europejskiego jazzu, przestało istnieć. Kontrabasista Dan Berglund i perkusista Magnus Öström złożyli własne zespoły, a do ponownej ich współpracy doszło za namową pianisty, wizjonera i jazzowego rewolucjonisty Bugge Wesseltofta.
Nowe funkcjonalności w urządzeniach MusicCast Yamahy
Sprzęt
Nowe funkcjonalności w urządzeniach MusicCast Yamahy
Za pomocą aktualizacji Yamaha zmienia sposób korzystania ze swoich urządzeń z rodziny MusicCast. Nowe wersje oprogramowania wprowadzają kluczowe udogodnienia – kompatybilność z AirPlay 2, funkcjonalność Spotify Connect nawet dla użytkowników bezpłatnego konta, zgodność z Asystentem Google, a także obsługę eARC.
Zewnętrzne głośniki instalacyjne Revel
Sprzęt
Zewnętrzne głośniki instalacyjne Revel
High-endowy Revel postanowił, można rzec, zejść na ziemię - zaprezentował nową serię głośników zewnętrznych z serii XC do montażu w ogródku i nie tylko. Mają być one odporne na zmienne warunki klimatyczne.
Odtwarzacz CD Exposure XM CD
Sprzęt
Odtwarzacz CD Exposure XM CD
Exposure opracowało nowy odtwarzacz CD, model XM CD. Jego konstrukcja i zastosowane w nim rozwiązania pochodzą wprost z modelu 2010. Co je różni? Poprzednik jest oferowany z klasycznym napędem szufladkowym.
Silver 50
Zespoły głośnikowe
MONITOR AUDIO Silver 50
Aktualna seria Silver liczy sobie niespełna 2 lata, więc pewnie drugie tyle przed nią. Testowaliśmy już Silver 200 - najmniejsze kolumny wolnostojące serii (spośród trzech), a teraz mamy okazję posłuchać mniejszego (z dwóch) monitorów. To również najmniejsza konstrukcja w tym teście, ale wcale nie najskromniejsza. Dwa drobiazgi tego testu, Silver 50 i Demand 9, wyglądają jak jubilerskie cacuszka. Seria Silver nie jest bowiem tą niskobudżetową w ofercie Monitor Audio, ale już trzecią od dołu - poniżej są jeszcze serie Bronze i Monitor. Dlatego w Silverach spotkamy już nie tylko zaawansowaną technikę, ale i bardzo eleganckie wykonanie. Także wielu audiofilów "kupuje oczami", a do Silverów oczy aż się śmieją.
Concerta 2 M16
Zespoły głośnikowe
REVEL Concerta 2 M16
Wracamy za ocean. W połowie lat 90. ubiegłego wieku pojawiła się tam firma Revel, a jej debiutancką konstrukcją były ekstrawaganckie monitory Ultima Gem. Rozpoczęła swoją historię produktem stricte hi-endowym i przez kilka kolejnych lat wzmacniała taki wizerunek, rozwijając przede wszystkim serię Ultima, chociaż z upływem czasu oferta powiększała się też w kierunku propozycji nieco tańszych: serii Performa, a w roku 2005 - Concerta. Dziesięć lat później wprowadzono drugą generację serii Concerta (stąd dwójka w symbolu) i w niej właśnie znalazła się konstrukcja odpowiadająca warunkom naszego testu, co okazało się nie tylko niespodzianką, ale pod pewnym względem nawet sensacją.