Reflections & Odysseys

RYMDEN
Reflections & Odysseys

Jazz

  • Wykonanie
  • Nagranie

Tak trzech prominentnych skandynawskich muzyków utworzyło grupę Rymden, której nazwa oznacza przestrzeń lub wszechświat; 29 kwietnia Rymden wystąpi na festiwalu Jazz nad Odrą.

Muzycy wyznają zgodnie, że oparli swą twórczość na trzech elementach: melancholijnych kompozycjach, naładowanych dramatyzmem rytmach i wykonaniu wysokiej klasy. Z melancholią bym nie przesadzał. Choć wszyscy trzej mają wielkie zdolności do pisania chwytliwych, balladowych tematów, to chętnie wpadają w ekspresyjny trans, eksponując dynamikę swych instrumentów.

Trio e.s.t. nie poszło nigdy tak daleko w stronę fusion, jak teraz Rymden. Wesseltoft nie stroni od elektronicznych klawiatur, co czyni muzykę tria bardziej eklektyczną, otwartą na wpływy nu jazzu. Najważniejsze, że albumu słucha się z zaciekawieniem od pierwszego do ostatniego akordu. Z pewnością trafi do szerokiego kręgu słuchaczy nowoczesnego jazzu.

Marek Dusza
Jazzland/Multikulti

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj