Nowe komponenty Denon serii 800NE

800NE - oto oznaczenie nowej serii urządzeń Denon, które właśnie weszły na rynek. Składają się na nią wzmacniacz PMA-800NE, odtwarzacz sieciowy DNP-800NE oraz odtwarzacz CD - DCD-800NE.

Dodano: 12 wrzesień 2018

Denon PMA-800NE, DNP-800NE i DCD-800NE

Wzmacniacz Denon PMA-800NE

Wzmacniacz Denon PMA-800NE, jak możemy przeczytać w informacji prasowej, przy mocy wyjściowej 85 W na kanał (do 4 Ω) i dzięki sekcji wzmacniacza Denon wykorzystującej technologię Advanced High Current (AHC) "równoważy wysoką moc oraz efektowną dynamikę z subtelnymi detalami muzycznymi".

Wyposażenie urządzenia ma zapewnić mu kompatybilność ze wszystkimi współczesnymi, zaawansowanymi systemami audio. Na pokładzie są więc zarówno wejścia analogowe, jak i cyfrowe, włącznie z wbudowanym korektorem Phono obsługującym wkładki gramofonowe MC oraz MM do odtwarzania płyt winylowych.

Do dyspozycji mamy cztery wejścia cyfrowe - trzy optyczne i jedno koaksjalne. Wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy jest w pełni kompatybilny z plikami o częstotliwości do 192 kHz / 24 bitów. Sekcja cyfrowa może zostać wyłączona, aby zminimalizować zakłócenia podczas korzystania ze źródeł analogowych, a mikroprocesor kontrolujący wyłącza się, gdy nie jest używany.

Czytaj również testy wzmacniaczy Denon

Wzmacniacz Denon PMA-800NE i odtwarzacz CD Denon DCD-800NE

Wzmacniacz Denon PMA-800NE i odtwarzacz CD Denon DCD-800NE

Odtwarzacz sieciowy Denon DNP-800NE

Odtwarzacz sieciowy Denon DNP-800NE może obsługiwać zarówno pliki przechowywane w sieci lokalnej jak i strumieniować muzykę z serwisów takich jak Spotify, Amazon Music, Napster, SoundCloud, Deezer, Tidal, kanały radia internetowego TuneIn i in. Muzyki można także słuchać bezprzewodowo, bezpośrednio z urządzeń przenośnych za pośrednictwem Bluetooth lub AirPlay 2.

Precyzyjny konwerter 192 kHz / 32 bit Burr Brown PCM1795 umożliwia odtwarzaczowi DNP-800NE obsługę wielu plików audio. Oprócz formatów stratnych, takich jak MP3, WMA i AAC, urządzenie odtwarza również bezstratne formaty ALAC, WAV i FLAC HD (do 24-bitów, 192 kHz) oraz DSD 2.8 / 5.6MHz, z odtwarzaniem gapless plików DSD, WAV, FLAC i ALAC ze streamingu sieciowego oraz z nośników USB.

Wbudowana technologia HEOS pozwala odtwarzaczowi DNP-800NE połączyć się z wieloma urządzeniami obsługującymi HEOS, w tym z głośnikami bezprzewodowymi oraz innymi komponentami Denon, aby stworzyć system muzyczny multiroom. System można kontrolować za pomocą bezpłatnej aplikacji HEOS dostępnej na smartfony oraz tablety, można także wykorzystać sterowanie głosowe Alexa, aby zdecydować, gdzie ma być odtwarzana muzyka, dostosować głośność oraz wybierać utwory.

Odtwarzacz Denon DNP-800NE oferuje również szeroki wybór stałych oraz zmiennych wyjść analogowych, umożliwiających regulację głośności z aplikacji HEOS, gdy jest ona połączona ze wzmacniaczem mocy lub aktywnymi głośnikami.

Wzmacniacz Denon PMA-800NE i odtwarzacz sieciowy Denon DNP-800NE

Wzmacniacz Denon PMA-800NE i odtwarzacz sieciowy Denon DNP-800NE

Odtwarzacz CD Denon DCD-800NE

Odtwarzacz CD Denon DCD-800NE został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej obsługiwać odtwarzanie muzyki zarówno z płyt CD, jak i treści audio wysokiej rozdzielczości. Dzieje się tak dzięki tej samej technologii Denon Advanced AL32 Processing Plus, która została zastosowana w odtwarzaczu sieciowym DNP-800NE.

Wejście USB umożliwia podłączenie urządzeń pamięci masowej, z których można bezpośrednio odtwarzać muzykę w wysokiej rozdzielczości 192 kHz / 24 bitów oraz DSD 2,8 / 5,6 MHz.

Podobnie jak wszystkie komponenty z serii 800NE, odtwarzacz CD ma konstrukcję odporną na wibracje. Starannie dobrane komponenty zastosowane w całej ścieżce sygnału, dopracowana sekcja zasilania oraz tryb Pure Direct - wszystko to ma na celu uzyskanie możliwie najczystszego dźwięku.

Czytaj test odtwarzacza CD Denon DCD-100

Wzmacniacz Denon PMA-800NE, odtwarzacz sieciowy DNP-800NE i odtwarzacz CD DCD-800NE

Wzmacniacz Denon PMA-800NE, odtwarzacz sieciowy DNP-800NE i odtwarzacz CD DCD-800NE

Ceny i dostępność:

Nowe modele PMA-800NE (2 195 zł), DCD-800NE (1 695 zł) są już dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów DENON, model DNP-800NE (2 195 PLN) kupimy natomiast we wrześniu 2018.

Źródło: Horn Distribution

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

HEGEL H590 w ofercie salonu Meloman

H590 to nazwa nowego, topowego modelu wzmacniacza zintegrowanego marki Hegel. Wśród jego funkcjonalności są usługi jak Apple AirPlay® czy obsługa najwyższej jakości formatów, takich jak DSD. Urządzenie trafiło właśnie do oferty lubelskiego salonu audio-video Meloman.
Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w salonie Q21

Najnowsza seria kolumn Polk Audio Signature E w...

Salon Q21 z Pabianic poszerzył swoją ofertę o nową serię kolumn Polk Audio Signature E. Zaintersowani mogą wziąć udział w odsłuchach.
Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend października

Spotkanie Audiofil III już w ostatni weekend...

Przed nami trzecia dwudniowa prezentacja Audiofil. Odbędzie się we Wrocławiu już w najbliższy weekend, czyli w dniach 27-28 października. Wstęp - tradycyjnie - wolny.
Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Największa w Polsce strefa winyli na Audio Video Show 2018

Dodano: 22 październik 2018
Audio Video Show jak co roku zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym. Początek...
Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Audio Video Show 2018 - rekordowa liczba wystawców i wynajętej powierzchni

Dodano: 15 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Miesiąc przed rozpoczęciem wydarzenia wiemy już, został pobity zeszłoroczny rekord liczby wystawców oraz wynajętej powierzchni. W...
Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Anna Maria Jopek gościem specjalnym Audio Video Show 2018

Dodano: 10 październik 2018
22. edycja Audio Video Show odbędzie się w dniach 16-18 listopada. Jako gość specjalny pojawi się w tym roku Anna Maria Jopek.
Zobacz także
Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Najciekawsze urządzenia audio na Audio Video Show 2018

Podczas tegorocznej wystawy Audio Video Show odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć i usłyszeć wiele znakomitych urządz...