Nowe funkcjonalności w urządzeniach MusicCast Yamahy

Za pomocą aktualizacji Yamaha zmienia sposób korzystania ze swoich urządzeń z rodziny MusicCast. Nowe wersje oprogramowania wprowadzają kluczowe udogodnienia – kompatybilność z AirPlay 2, funkcjonalność Spotify Connect nawet dla użytkowników bezpłatnego konta, zgodność z Asystentem Google, a także obsługę eARC.

Dodano: 17 kwiecień 2019

Yamaha MusicCast - kompatybilność z AirPlay 2

Udostępniony w 2018 r. AirPlay 2 niezmiennie opiera się na przesyle danych poprzez domową sieć Wi-Fi, ale w swojej najnowszej odsłonie wprowadza kilka kluczowych udoskonaleń. Teraz użytkownicy iPhone'ów, iPadów oraz komputerów Mac mogą m.in. przesyłać muzykę równocześnie do wielu odbiorników zgodnych z AirPlay 2, a także odtwarzać jednocześnie różne utwory w kilku pomieszczeniach.

Ponadto AirPlay 2 pozwala jednocześnie przesyłać wideo do telewizora i transmitować dźwięk do urządzeń Yamaha MusicCast. Dodatkowym atutem obecności AirPlay 2 jest również możliwość współpracy z asystentem głosowym Siri, dzięki czemu utwory z serwisu Apple Music lub zapisane np. w iPhonie, mogą być wywoływane poprzez Siri. Obsługa AirPlay 2 pozwala również sterować kompatybilnymi urządzeniami Yamaha MusicCast z poziomu aplikacji Dom od Apple.

Yamaha Vibyl 500 BL

Yamaha MusicCast i Spotify

Biblioteka Spotify liczy kilkadziesiąt milionów utworów i daje możliwość korzystania z bezpłatnego konta. Dotychczas, aby móc słuchać muzyki na domowym sprzęcie audio i audio-wideo, należało mieć dostęp do urządzeń obsługujących Spotify Connect, co wiązało się z koniecznością posiadania płatnego konta premium. Yamaha umożliwia teraz, po zainstalowaniu aktualizacji oprogramowania na urządzeniach MusicCast, korzystanie z z bezpłatnej wersji serwisu.

Yamaha MusicCast 50

Yamaha MusicCast i Asystent Google

Trzecią z nowych funkcjonalności jest obsługa Asystenta Google. Pozwala ona na sterowanie głosowe urządzeniami Yamaha MusicCast. Dzięki temu będziemy mogli włączać i wyłączać odtwarzanie, regulować poziom głośności, wybierać pomieszczenie, w którym zostanie odtworzony utwór, itd. Od 28 marca dostępna jest powszechnie wykorzystywana wersja anglojęzyczna, kolejne wersje językowe będą wprowadzane sukcesywnie.

Yamaha YAS-408

Yamaha MusicCast i funkcja eARC

Ostatnią z nowości jest dodanie funkcji eARC do amplitunerów kina domowego debiutujących w latach 2017 i 2018, dzięki czemu użytkownicy korzystający z telewizorów zapewniających dostęp do telewizji cyfrowej lub serwisów takich jak Netflix, będą mogli cieszyć się dźwiękiem zgodnym z kodekami Dolby TrueHD, DTS-HD, Dolby Atmos i DTS:X.

Yamaha RXA80

Asystent Google jest dostępnywe wszystkich urządzeniach Yamahy z rodziny MusicCast. Bezpłatny Spotify oraz AirPlay 2 zostają z kolei wprowadzone w następujących urządzeniach MusicCast:

• Amplitunery kina domowego: RX-V485, RX-D485, RX-V585, RX-S602, RX-V685, HTR-4072, RX-A680, RX-A880, RX-A1080, RX-A2080, RX-A3080, CX-A5200;
• Głośniki bezprzewodowe: MusicCast 20, MusicCast 50;
• Gramofon: MusicCast VINYL 500;
• Soundbary: MusicCast BAR 400, MusicCast BAR 40
Amplitunery AV obsługujące eARC: RX-V485, RX-D485, RX-V585, RX-V685, RX-S602, RX-A680, RX-A880, RX-A1080, RX-A2080, RX-A3080, CX-A5200, RX-Vx83, RX-Ax70

Aktualizacje oprogramowania wprowadzające nowe funkcje będą udostępniane sukcesywnie od końca kwietnia do lata br. Kompatybilne urządzenia poinformują użytkowników o możliwości zainstalowania najnowszych wersji oprogramowania.

Źródło: Audio Klan

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

Telewizory Samsung QLED z soundbarami za 1 zł

W ramach najnowszej promocji Samsunga wybrane telewizory QLED 2019 możemy teraz kupić w zestawie z soundbarem za 1 zł*. Oferta promocyjna jest dostępna w wybranych sieciach handlowych do 30 czerwca br.
Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20 taniej w Audiohicie

Kolumna głośnikowa podstawkowa Klipsch B-20...

Na stronie internetowej sklepu Audiohit znajduje się bogata lista urządzeń, które aktualnie możemy kupić po mniej lub bardziej obniżonych cenach. Wśród produktów w promocji znajdują się kolumny podstawkowe Klipsch B-20.
Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w ofercie salonu Q21

Nowe kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 661 w...

Q21 wprowadził do swojej oferty nowe kolumny Indiana Line, model Tesi 661. Przy okazji do końca maja obowiązują w salonie specjalne ceny wszystkich kolumn tej marki.
Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Ken Ishiwata żegna się z marką Marantz

Dodano: 16 maj 2019
Po 41 latach bycia czołową postacią dla Marantza Ken Ishiwata - jeszcze w tym miesiącu - odchodzi z firmy. Decyzja została podjęta przez obie strony po wygaśnięciu kontraktu starszego menedżera i...
Exposure w RAFKO Dystrybucja

Exposure w RAFKO Dystrybucja

Dodano: 11 kwiecień 2019
Firma RAFKO Dystrybucja została wyłącznym przedstawicielem marki Exposure, której produkty hołdują klasycznym analogowym rozwiązaniom hi-fi. Stanowią idealne uzupełnienie dotychczasowego portfolio...
Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Demo Room Samsung na Złotej 44 w Warszawie

Dodano: 5 kwiecień 2019
W centrum Warszawy, na 46. piętrze luksusowego budynku Złota 44, powstał Samsung Demo Room - przestrzeń, w której Samsung prezentuje swój 110-calowy ekran MicroLED w warunkach domowych. Wszystko po...
Zobacz także
Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV Denon z serii X

Trzy nowe amplitunery AV z serii X zasilą portflio Denona. Wszystkie oferują technologię Dolby Atmos Height Virtualizati...