PHOENIX


PHOENIX

Kable głośnikowe

Trzeba powiedzieć, że jest to najładniej wyglądający produkt tego testu. Z dotarciem do informacji na jego temat jest jednak dość kiepsko, ponieważ oficjalna strona www jeszcze nie działa. Wiadomo jedynie, że wykonany został z miedzi OFC skręconej w kilkunastu wiązkach wokół rdzenia i zaekranowany aż trzema różnymi materiałami, z których na zewnątrz widoczna jest srebrzysta taśma folii aluminiowej.

Kabel Positive Cable PHOENIX ma spory przekrój i jest dość sztywny. Przychodzi z końcówkami, bardzo ładnymi bananami, trochę podobnymi do tych w Wireworldzie, a także z atrakcyjnym polipropylenowym zakończeniem, stosowanym onegdaj przez Monstera.

Chociaż niewiele o nim wiadomo, to jednak możecie przekonać się sami, jak gra. Uwagę zwraca bardzo dobra barwa, w której połączyły się żywość, związana z dźwięcznym uderzeniem i pełnia, w której najważniejszą rolę gra podtrzymanie dźwięku ("sustaine"). Lekko uprzywilejowanym zakresem jest średnica, jednak nie w tak wyraźny sposób jak w Wireworldzie czy Audioqueście. Wraz z nieco zaokrąglonym atakiem dźwięków górnej średnicy, buduje to dźwięk plastyczny i nasycony. Kabel Positive Cable PHOENIX nigdy jednak nie przymula i nie maskuje szczegółów. Ale ponieważ atak ma łagodny charakter, nie ma nieprzyjemnych wyskoków, np. wyraźnego rozjaśnienia czy ostrości.

Obok dobrej barwy, najmocniejszym punktem pozytywnego kabla jest dynamika. Ma się dzięki niej wrażenie rytmiczności i spójności dźwięku, może nie w takim stopniu jak w Audioqueście, jednak ze świeższym, bardziej otwartym zakresem średniotonowym. Wokale były więc ładnie wydobywane z tła, choć miały trochę matową fakturę i nie chwaliły się tak wyrazistym rysunkiem, jak np. w Audionovej i XLO.

Parametry

PHOENIX

  • Produkowany Tak
  • Materiał przewodnika OFC
  • Typ przewodnika M

Podstawowe dane

WIREWORLD LUNA 5

WIREWORLD
LUNA 5

Cena: 30 zł

REAL CABLE BM400

REAL CABLE
BM400

Cena: 30 zł

AUDIONOVA MOONWALK

AUDIONOVA
MOONWALK

Cena: 58 zł

AUDIOQUEST MONT-BLANC

AUDIOQUEST
MONT-BLANC

Cena: 6 500 zł

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj