PHOENIX

Trzeba powiedzieć, że jest to najładniej wyglądający produkt tego testu. Z dotarciem do informacji na jego temat jest jednak dość kiepsko, ponieważ oficjalna strona www jeszcze nie działa. Wiadomo jedynie, że wykonany został z miedzi OFC skręconej w kilkunastu wiązkach wokół rdzenia i zaekranowany aż trzema różnymi materiałami, z których na zewnątrz widoczna jest srebrzysta taśma folii aluminiowej.

Cena
35 zł

Kabel Positive Cable PHOENIX ma spory przekrój i jest dość sztywny. Przychodzi z końcówkami, bardzo ładnymi bananami, trochę podobnymi do tych w Wireworldzie, a także z atrakcyjnym polipropylenowym zakończeniem, stosowanym onegdaj przez Monstera.

Chociaż niewiele o nim wiadomo, to jednak możecie przekonać się sami, jak gra. Uwagę zwraca bardzo dobra barwa, w której połączyły się żywość, związana z dźwięcznym uderzeniem i pełnia, w której najważniejszą rolę gra podtrzymanie dźwięku ("sustaine"). Lekko uprzywilejowanym zakresem jest średnica, jednak nie w tak wyraźny sposób jak w Wireworldzie czy Audioqueście. Wraz z nieco zaokrąglonym atakiem dźwięków górnej średnicy, buduje to dźwięk plastyczny i nasycony. Kabel Positive Cable PHOENIX nigdy jednak nie przymula i nie maskuje szczegółów. Ale ponieważ atak ma łagodny charakter, nie ma nieprzyjemnych wyskoków, np. wyraźnego rozjaśnienia czy ostrości.

Obok dobrej barwy, najmocniejszym punktem pozytywnego kabla jest dynamika. Ma się dzięki niej wrażenie rytmiczności i spójności dźwięku, może nie w takim stopniu jak w Audioqueście, jednak ze świeższym, bardziej otwartym zakresem średniotonowym. Wokale były więc ładnie wydobywane z tła, choć miały trochę matową fakturę i nie chwaliły się tak wyrazistym rysunkiem, jak np. w Audionovej i XLO.

Parametry
PHOENIX
Produkowany Tak
Materiał przewodnika OFC
Typ przewodnika M
Wymiary: wys./szer./gł., W przypadku urządzeń testowanych w AUDIO wartość mierzona.
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu