Które z wyjść wideo w odtwarzaczu DVD jest najlepsze?

Które z wyjść wideo w odtwarzaczu DVD jest najlepsze?

Video

Wyjścia w nowoczesnych odtwarzaczach DVD-Video można podzielić na dwie grupy: cyfrowe i analogowe. W pierwszej funkcjonuje najnowszy HDMI, rzadziej można spotkać DVI.

Wśród wyjść analogowych, z najpopularniejszej trójki: kompozyt, Video i komponent, najlepszy jest ten ostatni. Korzystając ze źródła, które ma układy skalujące należy sprawdzić, jakie parametry uzyskuje się na gniazdach HDMI oraz komponent, często bowiem zdarza się, że cyfrowy HDMI jest pod tym względem znacznie lepiej traktowany.

W takiej sytuacji nie ma wątpliwości, i o ile wyświetlacz akceptuje sygnał cyfrowy o wybranej rozdzielczości, że to właśnie HDMI będzie najlepszym wyborem. Jednak w niektórych sytuacjach połączenie komponentowe może dać lepsze rezultaty od HDMI, choć na ogół skalery pracują 'pełną parą' tylko na tym ostatnim, a do gniazd analogowych wysyłany jest sygnał o słabszych parametrach.

Połączenia komponentowe są z pewnością mniej praktyczne, wymagają prowadzenia kilku wysokiej jakości przewodów. Cyfrowy standard HDMI przekazuje obraz i dźwięk pomiędzy urządzeniami za pośrednictwem jednego przewodu z niewielkimi, wielopinowymi, wtyczkami.

Na zdjęciu Procesor AV Harman Kardon AVR171

Zobacz także
Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj