Na jak duże odległości można przesyłać sygnał wizyjny?

Na jak duże odległości można przesyłać sygnał wizyjny?

Video

Bez utraty rozdzielczości można przesyłać sygnał wideo nawet na kilkaset metrów. Jest to możliwe dzięki urządzeniom konwertującym HDMI, komponent czy kompozyt na sygnał 'wpychany' w komputerową skrętkę CATV.

Z drugiej strony (przy projektorze bądź telewizorze) znów rozkodowuje się sygnał do pierwotnej postaci. Osiągana jakość i odległość zależą od klasy urządzeń kodujących i dekodujących.

Przesyłanie tradycyjne (bez konwersji) jest najtrudniejsze dla sygnałów HDMI i S-Video. Graniczną odległością dla HDMI jest 15 m, powyżej zaleca się stosowanie wspomnianych urządzeń CATV bądź połączeń światłowodowych.

Stosunkowo niewrażliwy na odległość jest standard komponent, ale najmniejszej degradacji ulega kompozyt (choć nie wolno zapominać, że z założenia jest to sygnał o najgorszej jakości).

Kompozyt i komponent możemy przekazać nawet do 100 m, oczywiście używając przewodów dobrej jakości.

Na zdjęciu nowe kable hdmi ultra link

Zobacz także
Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj