Samsung po raz 10. liderem globalnego rynku soundbarów

20 marca 2024 Branżowe

Samsung utrzymuje pozycję lidera na rynku soundbarów. Według danych firmy badawczej FutureSource Consulting to właśnie soundbary Samsung po raz 10. z rzędu w 2023 roku były najchętniej kupowane na świecie. W omawianym okresie firma miała 20,3% rynku soundbarów ilościowo i 18,8% wartościowo.

• Soundbary Samsung uplasowały się na 1. miejscu w światowym rynku już 10. raz z rzędu.
• Według danych wewnętrznych w 2023 roku Samsung zakończył w Polsce 2023 rok z ponad 40% udziałem pod względem ilościowym i ponad 46% udziałem wartościowym na rynku soundbarów.
• Soundbary Samsung od 9 lat królują również w Polsce.
• W 2023 roku Polacy częściej niż rok wcześniej wybierali wśród soundbarów firmy Samsung modele z wyższej półki – czyli z subwfoorem i tylnymi głośnikami. Sprzedaż wszystkich tego rodzaju urządzeń w Polsce wzrosła o 13% w stosunku do roku ubiegłego.

Soundbary Samsung w Polsce

W 2023 roku zdecydowanie wzrosła sprzedaż soundbarów z tylnymi głośnikami, czyli modeli HW-Q990C i HW-Q930C. Stanowiły one 17% udziału pod względem ilościowym i ponad 35% pod względem wartościowym. Innymi słowy, w 2023 roku firma sprzedała prawie 3 razy więcej najwyższych modeli (HW-Q990C i HW-Q930C) niż w roku ubiegłym.

Z kolei soundbarem firmy Samsung, który cieszył się największym zainteresowaniem kupujących w 2023 roku był HW-B550. Tuż za nim uplasowały się dwa modele z Q-serii, czyli HW-Q60B i HW-Q600B. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest doskonała współpraca z telewizorami Samsung, takimi jak Neo QLED, QLED czy OLED.

Czytaj również nasze testy soundbarów Samsung

Warto dodać, że najwyższy zeszłoroczny model soundbarów Q-Serii, czyli Q990C, charakteryzuje się przestrzennym brzmieniem, który oferuje Wielokanałowy Dźwięk Przestrzenny 11.1.4. Oznacza to 11 kanałów równomiernie rozprowadzających dźwięk, 1 niskotonowy i 4 skierowane ku górze. W efekcie dźwięk otacza widzów z każdej strony.

Soundbary Samsung cechuje intuicyjna instalacja. W modelach Q-Serii, Ultra Slim i S-Serii wykorzystano funkcję Bezprzewodowego Dolby Atmos. Dzięki niej można zapomnieć o nieestetycznej plątaninie kabli. Funkcja ta pozwala połączyć soundbar bezprzewodowo z telewizorem i odkryć przestrzenne kinowe brzmienie za sprawą technologii Dolby Atmos. Wystarczy tylko usiąść wygodnie w fotelu, aby poczuć nowy wymiar dźwiękowych doświadczeń.

W wyborze najlepszego soundbara do telewizora pomoże specjalny poradnik zakupowy, który znajdziemy na stronie samsung.pl. Warto z niego skorzystać, aby najlepiej wykorzystać możliwości telewizora i soundbara.

Źródło: Samsung

SAMSUNG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu