Wzmacniacze TAGA Harmony HTA-1200 i TTA-1000

15 września 2017 Sprzęt

TAGA Harmony poszerzyła swoją ofertę o nowe wzmacniacze - hybrydowy HTA-1200 i lampowy TTA-1000.

TAGA Harmony HTA-1200

TAGA Harmony HTA-1200 to zintegrowany hybrydowy wzmacniacz o mocy 80W/8 Ω wykorzystujący lampy 12AX7 w sekcji przedwzmacniacza z układem ze wspólną katodą oraz lampami 12AU7 (które pełnią funkcję wzmacniacza buforowego) i czterech tranzystorów firmy Toshiba na wyjściu. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo ciepły, liniowy i realistyczny dźwięk o wysokiej dynamicznej prezentacji.

Wzmacniacz jest wyposażony w lampy oraz precyzyjny tranzystorowy stopień mocy, które zapewniają napięciową stabilność i bardzo niskie tętnienia prądu. Toroidalny transformator ma moc 300 W. Wydajny tranzystor wykorzystany w 0dB obwodzie wzmocnienia prądowego uwalnia więcej brzmienia w muzyce, a obwód lampowy połączony z kondensatorami MKP o audiofilskiej jakości zapewnia stabilne odtwarzanie dźwięku.

Zintegrowany hybrydowy wzmacniacz TAGA Harmony HTA-1200

Audiofilskiej klasy potencjometr głośności ALPS zapewnia minimalne szumy i przesłuchy międzykanałowe oraz oferuje doskonałą i precyzyjną obsługę jak również ogranicza błędy międzykanałowe. Pozłacane terminale głośnikowe klasy high-end oferują praktycznie bezstratną transmisję sygnału audio do głośników.

Wejścia analogowe RCA z wysokiej klasy mosiądzu mogą pomieścić do 4 urządzeń stereofonicznych, w tym gramofon (obydwie wkładki MM i MC). Dzięki wejściom optycznym i koaksjalnym podłączymy wiele cyfrowych urządzeń. Wbudowany przetwornik DAC wysokiej rozdzielczości 24bit / 192kHz zapewni zawsze najwyższą jakość dźwięku.

Zintegrowany hybrydowy wzmacniacz TAGA Harmony HTA-1200 - tylna ścianka

TAGA Harmony HTA-1200 jest wyposażony w high-endowy przedwzmacniacz słuchawek. Wyjście przedwzmacniacza jest przeznaczone dla opcjonalnego zewnętrznego wzmacniacza lub zasilania subwooferów i głośników. Wymienny kabel zasilający IEC daje możliwość uaktualniania swojego systemu kablem zasilającym klasy premium w dowolnym momencie.

Taga Harmony TTA-1000

Taga Harmony TTA-1000 jest 60W / 8 Ω zintegrowanym wzmacniaczem lampowym klasy high-end pracującym w czystej klasie A, wykorzystującym lampy KT88 w stopniu wyjściowym (ze stałym napięciem siatki) i sekcji przedwzmacniacza opartym na lampach 12AZ7 oraz 6SN7 z inwerterem różnicowym w układzie parafazowym o sprzężeniu katodowym.

Taga Harmony TTA-1000 wykorzystuje audiofilskiej klasy kondensatory sprzęgające: Evox dla lamp wejściowych i Wima do połączenia lamp sterujących z wyjściem wzmacniacza, oraz kondensatory Rubycon w sekcji wzmocnienia.

Taga Harmony TTA-1000

Tetroidalny transformator typu El zapewnia napięciową stabilizację i ciągłość oraz natychmiastowo dostępną energię na każdym poziomie głośności. Oba kanały wykorzystują niezależne przetwornice i układy filtrów w stopniu zasilania.

Potencjometr ALPS zapewnia - jak mówi producent - minimalne szumy i przesłuchy międzykanałowe. Jest również gwarantem doskonałej precyzji ustawień poziomu głośności i ogranicza błędy między kanałami.

Zintegrowany wzmacniacz lampowy Taga Harmony TTA-1000

Pozłacane terminale głośnikowe klasy high-end i pozłacane ceramiczne gniazda lamp zapewniają niemal bezstratną transmisję sygnału audio do głośników. Gniazda RCA typu high-end dla wejść analogowych są solidnie wykonane z maszynowo obrabianego mosiądzu i pozwalają obsługiwać 3 urządzenia stereo wliczając w to gramofon (wkładki MM i MC).

Wyjście przedwzmacniacza funkcjonuje jako opcjonalne poszerzenie systemu o dodatkowy wzmacniacz mocy, aktywny subwoofer i głośniki. Odłączany przewód zasilania pozwala na ulepszenie systemu przy zastosowaniu audiofilskiego kabla zasilania.

 

Zintegrowany wzmacniacz lampowy Taga Harmony TTA-1000 - tylna ścianka

Ceny:

- Taga Harmony HTA-1200: 4299 zł
- Taga Harmony TTA-1000: 6999 zł

Źródło: Polpak Poland

TAGA HARMONY testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista luty 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu